Autor Wątek: ŃjuGejtarDej - Yamaha RGX 421D  (Przeczytany 14653 razy)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: ŃjuGejtarDej - Yamaha RGX 421D
« 19 Lut, 2010, 10:11:49 »
Ostry skalpel, cierpliwość umiejętności manualne :P

A bardziej serio - usuwałem tak samo zacieki na bocznych kropeczkach, ale tam robiłem to prawie od razu po malowaniu (impregnat na bokach szybko wysychał) a tutaj miałem kilka dobrze utwardzonych warstw. Ale dało się, do tego tak że nie ma na nich żadnych rys. Ot, przydaje się doświadczenie modelarskie ;) Przy okazji - przypadkiem w jednym miejscu zajechałem podstrunnicę i... kolor trzyma i to mocno :)

Teraz po polerowaniu lakier troszkę ściemniał a rysunek zrobił się wyraźniejszy. Nie wiem jak, bo przecież na samo drewno nie ma to wpływu, ale fakt jest faktem.
Gryf też został zrobiony "na gładko". Chociaż lustro to to nie jest, ale to raczej cecha lakieru. Ile bym nie polerował, ciągle jest taki 1/4-mat, a nie superpołysk.

PS. Im bardziej ją dopieszczam tym bardziej mi jej szkoda... Ale nic, w dziale "sprzedam" nowa cena!

EDIT:

Lakier został nawoskowany i dostał miłego, lekko "szklistego" połysku. Jako że nikt nie chce na sprzętu (na czarnego bananeza zaraz byście się rzucili :P ) to założyłem nowe struny 9-46 Dean Markley. Na tyle cienkie na wiolinach że można zdrowo wajchować, na tyle grube w basie że nie ma "makaroniarstwa". Krzywizna gryfu i menzura też oczywiście zrobiona, przynajmniej na tyle na ile pozwala mi stroik. A teraz kolejne foto:







EDWARD II OSTATNI: Gitarka jakiś czas temu zmieniła właściciela. Szkoda mi jej, ale lepiej niech komuś służy niż u mnie się kurzy (ale rymy :P ). I w sumie tyle w temacie...
« Ostatnia zmiana: 11 Kwi, 2010, 12:24:22 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2261 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lis, 2009, 11:53:16
wysłana przez Br-Owca
11 Odpowiedzi
6271 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2009, 10:58:39
wysłana przez mondomg
5 Odpowiedzi
6240 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lis, 2011, 13:07:11
wysłana przez purpleman
18 Odpowiedzi
6477 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2012, 23:37:14
wysłana przez selfslave
6 Odpowiedzi
6779 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lis, 2012, 23:59:15
wysłana przez MadYarpen