Autor Wątek: Poszedłem dziś do R'n'r i...  (Przeczytany 17161 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
U Gibsona tez jest tasmowa produkcja, bo inaczej by nie dalo rady ogarnac produkcji na taka skale. Moze i "czynnik ludzki" jest tutaj spory, ale ani u MM ani u PRSa z tym tez nie ma tragedii( ). Pewne rzeczy jest w stanie zrobic tylko czlowiek, pytanie tylko na ile dokladnie to zrobi.

Z tym lakierem to co kto lubi Music Many i PRSy brzmial znakomicie, a ze czasem trafi sie jakis gniot, no coz, Gibson akurat nie jest lepszy na tym polu, tez zdarzaja sie gnioty. Takze ja bym tez tak tego nie gloryfikowal. Ktos lubi nitrocelulozowy, no ok, ale dobrze obaj wiemy ze od pewnego pulapu cenowego nie placi sie za brzmienie(a te nowe "nie wykonczone" zakowe LP i tak kosztuja prawie 6k), tylko za wyglad, dlatego nie trafia to do mnie. Nie chce zaczynac dysputy ktora byla walkowana wiele razy, czyli tani "Gibson(lub cokolwiek) bijacy brzmieniem drogiego Gibsona), ale jednak mimo wszystko placac prawie 10kzl albo wiecej, fajnie bylo by otrzymac swietnie brzmiacy instrument bez niedociagniec(czy jezeli chodzi o inktrustacje, lakier binding i cala reszte). No ale moze to tylko moje zdanie.

 Z wyzej wymienionych nie slyszalem chyba tylko o zadnym gluchym Music Man'ie, wiec sie da. Oni jakos moga wypuszczac nie rozniace sie od siebie(w negatywnym sensie) egzemplarze instrumentow.


No i dalej nie rozumiem wyzszosci krzywego, pekajacego bindingu, ktory zdarza sie w Gibsonach nad rowniusienkim, znanym chociazby z ESP czy nawet Ibanezow. Bo stara baba go nozykiem obrabia to jest lepszy?

Nie trafia to do mnie i chuj :) co nie zmienia faktu ze lubie Gibsony i predzej czy pozniej jakis LP trafi do mojej kolekcji, ale koniecznie go sobie dokladnie obadam przed kupnem zeby nie trafic takiego ze zrypanym bindingiem bo by mnie chyba krew zalala ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Lut, 2010, 21:53:20 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
1051 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lis, 2010, 04:52:31
wysłana przez mondomg