Autor Wątek: Gejtara or barabara - czyli co do strojenia się w C#?  (Przeczytany 8361 razy)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Z PASem kontaktowałem się jeszcze na jesieni w podobnej sprawie i już wtedy spytałem o dorobienie gryfu, i cena była właśnie w okolicach tysiaka. Kolasiński (mam go niedaleko) nie robi. Foksowicz (10 minut ode mnie) rzucił cenę z sufitu, ale jeszcze go męczę ;)

Z Langowskim nie kontaktowałem się jeszcze, skoro za zwykły gryf do basówki wziął 300 to mam nadzieję że za ten nie zawoła 3x tyle... W końcu nie wymagam nie wiadomo czego.. aha, chyba nie do końca dobrze wytłumaczyłem o co mi chodzi z tym gryfem - ma się zaczynać identycznie jak zwykły 25,5", 6 strunowy, ale kończyć 4 progi dalej. Coś podobnego jak Fender zrobił z Telecasterem i wyszło mu 30-calowe BajoSexto (tam było wydłużenie o 3 progi). Cała reszta (szerokość, profil itp.) ma zostać taka sama.

October - z tym masz rację. Tylko wszystko rozbija się o to, że nie bardzo chcę mieć typowy bas, raczej gitarę o bardzo niskim stroju (podobne brzmienie, styl gry itp.). Ostatecznie mam kandydata w postaci Thundebirda Goth:



Wykończenie jest kindermetalowe, w dodatku to bolt z wieeelką stopką, no i powyżej 15 progu się nie ugra... ale struny są wąsko jak w chyba żadnym innym seryjnym basie (przynajmniej w tym zakresie cenowym), a gryf jest smukły i bardzo wygodny. Jak np. macałem Yamahę RBX to się przestraszyłem :P No i ostatecznie ściągnę go za 1000ka z Dojczlandu, wrzucę Merlina Bassblastera, i za niewiele ponad 1200PLN mam maszynę do siania zniszczenia :headbang: I w razie czego pozbędę się jej praktycznie bez strat własnych, co w obecnej moje sytuacji nie jest bez znaczenia.

Ale o gryf jeszcze popytam. Chyba że ktoś ma inne propozycje / porady / przemyślenia? ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
72 Odpowiedzi
45886 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2009, 00:58:21
wysłana przez Yony
14 Odpowiedzi
5442 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2011, 20:06:03
wysłana przez mondomg
27 Odpowiedzi
5092 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sty, 2012, 23:56:55
wysłana przez bloodrafko
12 Odpowiedzi
11547 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Cze, 2013, 21:48:00
wysłana przez sharpi
59 Odpowiedzi
17247 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2014, 21:22:14
wysłana przez Yony