Autor Wątek: Mesa/Boogie Dual Rectifier + Engl Savage comparison  (Przeczytany 19513 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
No dosyc miesiscie brzmi ta mesa, na pewno dopalka tutaj wiele zmienila.

Zamiast maxona mozna sprobowac zwyklego TS-9, nie ma co sie tak palowac 808.
Mi sie wydaje, ze po prostu ta konkretna gitara z ta dopalka i mesa zagadala dobrze, ja kiedys probowalem TS-9 z Rectifierem i nie bylo jakos specjalnie lepiej, za to z marshallem gadalo to dobrze (chociaz i tak uwazam, ze do riffow to troche zbyt "rozmyty", okragly sound).
Z dopalkami jest jeszcze tak, ze przy domowych glosnosciach brzmi to dobrze, ale jak sie rozkreci wzmaka to czesto sie okazuje, ze dopalka nawet ustawiona na lekki crunch potrafi zabrac sporo dynamiki z pieca i dodac niepotrzebnego zamieszania. Dodam tylko przy okazji - moze mialem pecha - SD1 w porownaniu do TS9 zdecydowanie bardziej splaszczal brzmienie.

Wyglada na to ze i mesa mesie nie rowna - mialem SIngle Rectifiera na EL34 i byl wygar, bylo ostro i nic mi tam nie mulilo.

Ja wiem...zawsze jak dopalalem mese to roznica byla spora. Tyle ze ja odejmowalem sporo gainu ze wzmaka a dodawalem z kosci(zwiekszalem tez level na maksa,a drajvu tyle zeby nie sprzegalo), bo brzmienie sie robilo "szybsze" i bardziej w moim stylu.

No ale drugi fakt, nie spotkalem jeszcze dwoch idenycznie brzmiacych DRek, takze tutaj sie zgadzam.

Z SD mam podobne odczucia, choc moze nie tyle splaszczal, co nie mial takiego fajnego "czegos" w brzmieniu.
No pain No gain !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
13073 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2010, 15:01:13
wysłana przez mondomg
8 Odpowiedzi
10635 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2011, 09:41:58
wysłana przez Sikor
18 Odpowiedzi
12144 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2011, 23:16:12
wysłana przez Vertigo
14 Odpowiedzi
7989 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lip, 2013, 10:31:28
wysłana przez Zomballo
3 Odpowiedzi
4361 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2015, 14:04:51
wysłana przez Zomballo