Autor Wątek: Kupno telewizora LCD  (Przeczytany 5592 razy)

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 537
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Kupno telewizora LCD
« 11 Gru, 2009, 11:02:03 »
Ja mam od ponad 1,5 roku LCD Sharp 37" model X20E i jest zajebisty. Oglądam z odległości ok 2,5m. Początkowo miał być 32", ale teraz wiem że bym żałował. Nawet tego jak przyniosłem do domu to żona zapytała - to jednak ten mniejszy wziąłeś ? Dlatego lepiej brać większy jak się ma kasę i miejsce. Wtedy kosztował mnie ok 3,6k PLN i to była spora okazja bo normalnie w sklepach chodziły po 600 drożej.
Ale teraz ciekawostka... ostatnio mój dziadek poprosił mnie o pomoc w kupnie... Mam znajomego w MM w Toruniu i polecił mi LCD Philipsa 32" (bo tyle chciał dziadek) model chyba 5604... kosztował w promocji 1599zł !!! Powiem Wam, że za tą cenę to rewelacja. Oni mają tylko zwykłą kablówkę i obraz jest na prawdę lepiej niż dobry (biorąc pod uwagę że to kablówka). Do tego ma USB... zajebista sprawa... wkładasz sobie pendrajwa i bezpośrednio z TV oglądasz divx'y, słuchasz muzy czy przeglądasz zdjęcia. Testowałem na razie tylko z kilkoma tytułami divx'owymi i wszystkie chodziły bez zająknięcia... Nie wiem jak napisy, bo miałem wszystkie z lektorem (dla dziadków). Do tego odtwarzanie mptrójek na prawdę na wysokim poziomie, dźwięk czyściutki i dobrej jakości - wszystko oczywiście jak na telewizor a nie zestaw HiFi.
Sam żałuję, że nie miałem wtedy akurat kasy bo bym chyba sobie taki do sypialni kupił... A szczerze mówiąc Philipsem bym się wcześniej pewnie wcale nie zainteresował...

A z tym 200zł droższym prądem przy plaźmie to raczej przesada... LCD ma stały pobór prądu a plazma przy jaśniejszych scenach większy a przy ciemniejszych mniejszy... Ostatecznie biorąc pod uwagę, że przez cały rok nie oglądamy śniegu to w rozliczeniu rocznym nie powinno być więcej niż 50-80zł (sprawdzone organoleptycznie na dwóch telewizorach które ma mój kumpel... oba 42" LCD i Plazma... Najpierw miał plazmę przez 1,5 roku i później kupił LCD i ma go od ok 11 m-cy i analizuje z czystej ciekawości rachunki za prąd to różnica wychodzi taka jak pisałem wcześniej. Do tego ta jego plazma to jeden ze starszych modeli... teraz wszystko idzie ku ekonomii i ekologii więc jest szansa, że obecne modele zużywają mniej prądu...

Tak czy siak ja brałbym LCD... szczególnie jeśli chcesz podłączyć kompa... Ja do swojego czasem przez HDMI podłączę... powiem Wam, że totalna masakra... Granie w FEAR, Far Cry, czy NFS Undercover jest na prawdę nie lada przeżyciem jak się gra 1,5 m od TV :D Do tego spokojnie da się pracować z jakimiś programami ale jednak męczy oczy bardziej niż zwykły 22" monitor...