Autor Wątek: Kupno telewizora LCD  (Przeczytany 5633 razy)

Offline Pronisław

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Odp: Kupno telewizora LCD
« 10 Gru, 2009, 16:48:45 »
Sam biegam ostatnio po sklepach, wertuję fora internetowe, słucham opinii ludzi obytych w tym temacie i na podstawie tego wyrobiłem taką opinię: kup pan plazmę. Plazmy panasonica nawet z tej niższej półki cenowej bija na głowę nawet te droższe lcd . Dzisiaj porównywałem panasonica z rozdzielczością delikatnie mniejszą niż HDready (coś koło 1200x800) z lcd lg o tej samej przekątnej matrycy, ale full hd - jedyne co zaobserwowałem z odległości 3m, to GIGANTYCZNA różnica w głębi czerni. Oba TV były podpięte pod  Blue raya, różnicy w rozdzielczości nie zauważyłem (może powodem była przekątna 37 cali), a jakość kolorów, nasycenie barw, odświeżanie obrazu były zdecydowanie na korzyść plazmy. W tym tygodniu planuje kupno trochę większego monstrum - Panasonica TX-P50S10E. Jeśli chodzi o TV z LED, to na razie oferta jest słaba - tragiczne Sharpy (pixeloza) i hybrydy samsunga (tylko krawędzie ekranu podświetlane są przez LED, w środku ekranu to zwykłe LCD). Poza odniosłem wrażenie, że plazmy mają znacznie lepsza jakość obrazu przy SD, czyli jak na razie większości oferowanych w kraju kanałów.