Autor Wątek: Blackstar Series One  (Przeczytany 28451 razy)

Offline korniq

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • per aspera ad astra
    • pasja, praca...
Odp: Blackstar Series One
« 09 Gru, 2009, 12:07:12 »
Witam,

miałem okazję testować zarówno OneSeries 100 jak i 200 podpięte w ich oryginalną pakę. Gdybym miał opisać krótkim postem co sądzę o tym sprzęcie to wyglądałoby to jak stek przekleństw. Na tych głowach miałem/mam okazję grać dość często (z racji pracy c takim miejscu) i szczerze dla mnie, a zaznaczę, że jestem raczej fanem lampowych modeli innej brytyjskiej marki, to Ci panowie z Blackstara wykonali kawał dobrej roboty.
Bardzo dobrze, że uciekli z Marshalla, który najwyraźniej bardzo ich ograniczał.
Już nie chcę wspominać tutaj o specyfikacji technicznej bo tą każdy sobie może sprawdzić sam, ale to co jest ciekawego w tych głowach to na pewno ISF - daje spore możliwości przestrajania charakterystyki wzmacniacza od tej typowo amerykańskiej do typowo brytyjskiej. Mnie bardzie spodobało się DPR - jak sam skrót rozwiniemy wychodzi nam dynamiczna redukcja mocy - jak to przeczytałem w instrukcji mówię spoko - moje wcześniejsze marshalle umożliwiały tylko redukcję o połowę mocy i bynajmniej nie dynamiczną :)
Tutaj bajka.

Skupiając się na brzmieniu - można ukręcić naprawdę wiele - dodatkowo oprócz niezależnej korekcji na każdy kanał (a mamy ich w 200tce 4 ;) mamy również niezależnie na każdy kanał pokrętło ISF.
od leciutkiego crunchu po wręcz ultrametalowe hi-gainowe przesterowanie. Ale co mnie się podobało.?

To mięsko - dźwięk jest taki klarowny, spójny, dosłownie jakby w środku siedział mały kompresor. Dla mnie bajka i mogę szczerze polecić.

Pozdrawiam

k.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
blackstar series one

Zaczęty przez specfireeye Wzmacniacze i kolumny

24 Odpowiedzi
12144 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Gru, 2010, 17:04:07
wysłana przez 7
18 Odpowiedzi
4827 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2014, 12:15:00
wysłana przez Mr.Pineapple
0 Odpowiedzi
1787 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2014, 15:17:58
wysłana przez Aerosmith
17 Odpowiedzi
4130 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2017, 21:46:43
wysłana przez Zomballo
3 Odpowiedzi
1745 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2022, 23:39:14
wysłana przez pshemo