Autor Wątek: W co gracie - siostro, bracie?  (Przeczytany 488976 razy)

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Ja powiem tak.

W cymbergaja 2137 przegrałem już ponad 110h no i ten tego... w sumie rozumiem gównoburzę i hejt, że CDPR naobiecywał fchuj bajerów a finalnie cały chuj do tej gry trafił i że zabugowana fest no ale tak z mojej perspektywy to wycięty kontent znajdujemy w każdej wydanej na rynku grze. Różnica tylko taka, że przed premierą nikt się tym nie chwali :D Potem takie bajery szczwane lisy tylko znajdują w kodzie źródłowym czy zakopane w piramidzie folderów gdzieś na samym spodzie pod nazwą "praca domowa". Jak już się chwali no to dobrze by było jednak słowa dotrzymać bo potencjalny nabywca podjarany taką obietnicą produkt kupi a potem...jak jest widzimy wszyscy.

W kwestii bugów niech ktoś mi znajdzie RPG z otwartym światem gdzie nie ma bugów. W moim przypadku 99% tych bugów to jakieś nieznaczące pierdoły typu coś jak opisuje bat. Z racji tego że często takie bugi wychodzą komicznie to traktuję to czasem jako urozmaicenie gry :D I tak to w końcu wyszlifują.
Co innego jeżeli mówimy o bugach które pieprzą rozgrywkę. Mi osobiście z takich większych bugów przez te 110h zdarzył się jeden poważny gdzie gierka po prostu się rozkraczyła na łopatki, ekran mi zgasł a wszystkie wiatraki w kompie poszły na pełne obroty. Po restarcie okazało się że cymbergaj znikł z biblioteki stima. Pliki dalej były tam gdzie być powinny ale z jakiegoś powodu stim ich nie widział. Odpaliłem jeszcze raz ściaganie gierki to nagle się okazało żę 17% gry gdzieś poszło się iwanić...chgw czego.
Pierwszy raz mi się to właśnie zdarzyło niedługo po tym jak zainstalowałem moda na odblokowanie konsoli deweloperskiej także może to być wina gry ale też może być i tej modyfikacji...albo jednego i drugiego, hardware raczej bym wykluczył.

Poza tym przez te 110h nie spotkałem nic psującego rozgrywkę (co najwyżej klimat, sporadycznie) no ale jeszcze trochę mi zostało zadań pobocznych do ogarnięcia to kto wie, może coś się jeszcze znajdze :D

W każdym razie moim zdaniem w gierkę warto zagrać, choćby dla samej historii. Mi się w cymbergaja łupie bardzo przyjemnie choć nie ukrywam moim zdaniem trochę to zabawne, że posiadając RTX2080Ti nie mogę grać z RTXem bo inaczej klatki mi lecą do 40fps xd A jako że mam zajoba na punkcie 60fps no to ten...

Podsumowując, CDPR zjebał pod wieloma względami ale śmiem wątpić, że będą zamiatać sprawę pod dywan jak to ma w zwyczaju EA lub Ubisoft. Spodziewam się bardziej, że gierka będzie na bieżąco łatana a obiecany kontent o który ludzie tak ich szkalują najprawdopodobniej znajdzie się w obiecanych DLC'kach. Czas pokaże.

Dałem za gierkę 200zł na stimie i szczerze powiedziawszy nie czuję się oszukany bo gra mi dostarczyła dokładnie tego czego oczekiwałem, czyli dobrej zabawy :) Co nie zmienia faktu, że jeżeli kogoś drażni sytuacja z optymalizacją czy tymi bugami no to imho warto poczekać na jakąś wyprzedaż.
« Ostatnia zmiana: 05 Sty, 2021, 01:34:07 wysłana przez blendamed »