Autor Wątek: Kącik humoru wujka bandita ;-) [wszystko oprócz dowcipów!]  (Przeczytany 705779 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 838
No ale zawsze jest w pierwszej dwusetce :D

Co wujek napisał i podkreślił? PER CAPITA. A potem pewnie bez powodu: "Magiczne słowa, wręcz zaklęcie, które potrafi zmienić tak wiele ;)".......
 
Zachęcam niektórych do uważnego czytania, może trochę wolniej. Nie kilometry kwadratowe lasu, tylko ilość drzew. Licząc km kwadratowe - też się wszystko zgadza! Od 2:33, potem 3:11, zresztą polecam gorąco całą serię:




Poza tym od paru lat prowadzony jest wielki proces intensywnego zalesiania:




ED: jakiś tam tylko filmik na YT mnie samemu nie wystarczył jako źródło danych, napisałem więc maila do redakcji Reykjavík Grapevine. Ich źródłem był artykuł z The Washington Post, ich z kolei Nature ;) Na obrazku "Trees per person" klikamy Islandię:
https://www.washingtonpost.com/news/energy-environment/wp/2015/09/16/the-countries-of-the-world-ranked-by-their-tree-wealth/

A potem klikamy Polskę i dowiadujemy się, że na jednego mieszkańca przypada... 12x mniej drzew niż na Islandii  :D

Dlatego w ogóle dałem do tego wątku... ;)

Także magiczne per capita jest bardzo chętnie używane w USA, gdzie ponad 1,2 masowej strzelaniny każdego dnia per capita daje wynik niższy niż w Czechach, gdzie była jedna w 1989...
« Ostatnia zmiana: 16 Lis, 2020, 15:08:28 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!