Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1415227 razy)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Zobacz kto obecnie plądruje sklepy.
Bardzo dzielnie walczą ze stereotypami...

Moja żona jest po kryminalistyce i resocjalizacji (tak, mam przesrane ;)) i uważa, że to co się dzieje i np. sytuacja w której około 30% Afroamerykanów facetów w wieku 18-40 siedzi w więzieniu to "...znając teorie kryminologiczne i dynamikę schodzenia na drogę poza prawem niestety, myślę, że jest to skutek, nie przyczyna. Bieda, stygmatyzacja, gorsze warunki finansowe, uwarunkowania społeczne, pewna kastowość, gorsza edukacja, służba zdrowia. Brak równego traktowania przez prawo, te wszystkie czynniki na pewno przyczyniają się do takiej liczby osadzonych"

Spoiler
właśnie do tego chciałem zmierzać - czy to nie jest tak, że jak się przeważnie żyje w ubogiej dzielnicy, w jakimś czarnym getcie, wychowując się bez ojca, bo uciekł. albo siedzi, trudniej o dostęp do lepszej edukacji i siedzi się w klasie po 30-40 osób, to łatwiej za młodu zejść na złą drogę?
Tzn nie neguję w żadnym miejscu, że ichniejsze kulsony mogą być bardzo uprzedzone rasowo, nie tylko z wyżej wymienionych powodów, ani tego że jest sporo doniesień o ich przesadnej agresji, ale problem wydaje się być znacznie bardziej złożony i nie ograniczony wyłącznie do rasistowskich zachowań policjantów. A wyjście z patologii nigdy nie jest łatwe.
Że faktycznie coś w tym może być pokazuje np. Lebron James, który wybudował szkołę, zapewnił okolicznym dzieciakom dobre warunki i pomaga wyjść na ludzi.

A dodatkowym problemem faktycznie jest błędne koło z reputacją policji - coraz mniej ludzi chce tam pracować, więc obniżają wymagania, przyjmują coraz większe kołki, które pogarszają reputację i ten..

Wszystko to i więcej jest na filmiku wyżej. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .