Autor Wątek: Kącik fitness  (Przeczytany 376933 razy)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2325 14 Lis, 2016, 16:35:53 »
Jakbyś trochę legdrive uruchomił, by jeszcze 10 więcej weszło, zwłaszcza, że końcówka była na luzie  :)

@Johnny to ile bez pasków podnosisz w martwym? ;)

180 to plan na sylwestra także cieszy mnie ta diagnoza, oby prorocza ;) Na siłowni Rzeszowiaków sztangi mają większą średnicę, a bumpery mniejszą, niż tam gdzie ja ćwiczę. Przez to setup by nieco "obcy", jakby z minimalnego deficytu i nie czułem się do końca komfortowo. Szukałem długo swojej najsilniejszej pozycji i jak widać na video były dwa podejścia. Przy pierwszej nie czułem się ani silny, ani bezpieczny (lędźwie się od razu ugięły) i zrezygnowałem zanim zużyłem siły, żeby się lepiej ustawić. Drugie ustawienie już było silne, ale wiem, że u siebie startuje bardziej cofnięty do tyłu i moment odrywania od ziemi czuję nieco inaczej.

Paski to oczywiste oszustwo i wiadomo, że podniosły 90% tego ciężaru za mnie (o ile nie 100%, ale muszę jeszcze poszukać jakiś badań na ten temat). Dodam tylko, żeby się usprawiedliwić, że chwytając w swojej pozycji (szerokość ramion) tę sztangę bez pasków ręce miałbym na śliskiej powierzchni i nawet magnezja (która też jest oszustwem) by mi nie pomogła. Nie mówiąc że już o średnicy sztagi, która jak wspomniałem wcześniej była niekomfortowa - nie bez powodu gryfy przeznaczone do martwego ciągu są cienkie i dają się uginać.
facebook.com/Musza.MorningWood