Autor Wątek: BKP Crawler vs Juggernaut do uwypuklenia środka i dołu  (Przeczytany 4470 razy)

Offline Ragnorn

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Dzień Dobry,

Nie chciałem zakładać nowego wątku na forum, więc postanowiłem podpiąć się tutaj. Przymierzam się do wymiany pickupów w swojej 7-strunowej v-ce. Obecnie zamontowane pickupy to EMG 81/85. Kształt aktywnych pickupów (soapbars) dość mocno ogranicza kolejny wybór, szczególnie jeśli chodzi o rynek wtórny, ale do rzeczy...

Gitara to lutnicza 7 strunowa v-ka neck through body. Moduł (gryf) wykonany jest z 2 kawałków mahoniu i jednego klonu. Doklejone skrzydła wykonane są z klonu. Do EMG 85 nie mogę się absolutnie przyczepić, gra przepięknie, sweepy, solówki grają się prawie same, pięknym lejącym tłustym dźwiękiem. Gorzej jest z EMG 81, który jest dość jazgotliwy i mocno dzwoni po uszach przy odkręconych treblach powyżej godziny 12.

Szukam przetworników, które pomogą mi uwydatnić przede wszystkim dół. Zależy mi na głębokim, szybkim i zwartym dole, pełnym środku i zrównoważonymi wysokimi tonami, które nie będą mi dzwonić po uszach. Moimi faworytami obecnie jest set Aftermathów lub Warpigi z ceramicznym magnesem przy mostku. Również rozważam wymianę po prostu na Blackouty, które wydają się bardziej zrównoważonym wyborem niż EMG 81. Który wybór, według was byłby najbardziej optymalny?

Link do gitary dla ciekawskich:
http://ligman-guitars.pl/mk7-eisenfaust-ver-1-0-niegrzeczna-siostra-gaski/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
32 Odpowiedzi
10041 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2013, 19:11:48
wysłana przez Aston
79 Odpowiedzi
17990 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2015, 09:04:30
wysłana przez Amal_68