Autor Wątek: Ścieżka Gitary - kanał gitarowy na Youtube!  (Przeczytany 8402 razy)

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Ej a z tym jak najwyzszym sygnałem z interfejsu to o co chodzi?

Sam kanał fajnie zrobiony ale mieliśmy sie o jakies kilkanaście lat. Przydaloby sie cos bardziej tematycznego zaawansowanych hie hie. I uderzylbym w wiecej luzu. Troche sztywno wyszlo. Barwa głosu mi nie przeszkadza.


O to, żeby gałką "gain" wysterować preamp na granicy clipowania, przez co sygnał DI będzie miał mniej szumów "własnych" z tegoż preampu.
Czyli żeby głośno było. Czy raczej możliwie najgłośniej, ale bez clipowania. Mowa o sygnale DI oczywiście.

A żeby nie było tak zupełnie OT, to cóż, życzę autorowi powodzenia i tego, by nie utonął w oceanie, jakim są YT i youtuberzy. No i wytrwałości oraz konsekwencji.

Tak, zgadza się. Kiedy bywam na różnych warsztatach produkcyjnych, zawsze przy omawianiu wejścia sygnału w przetwornik analogowo-cyfrowy jest mowa o najgłośniejszym możliwym sygnale. Ciekawe jest to że ta zasada nie stosuje się do pełnego analogu gdzie sygnał jest przesterowywany na konsolecie i często w materiałach z nagrań różnych mistrzów to widać - wskazówki leżą na prawej burcie. Ale tematu analogów nie będę poruszał za wyjątkiem ciekawostek - jak ktoś już ma dostęp do sprzętu analogowego to ma też wiedzę :)

Pierwszy film zawsze nie wychodzi tak jak powinien. Mimo wszystko wyszło fajnie, tylko te szumne zapowiedzi o "nowej jakości na polskim jutub" to było mocno przesadzone ;)
Szczególnie sprawy lektorskie - do kamery powiedziałeś dwa zdania - a to w tej zabawie jest najbardziej przeje*ane.

Życzę powodzenia i jestem ciekaw ile wytrzymasz :>
edit
Zapomniałem. Używasz w filmie nie swoich zdjęć - warto by się zastanowić nad używaniem ich w sposób legalny ;)

Kolego, nie chcę się wdawać w żadne kłótnie natomiast ja nie pisałem niczego takiego. Pisałem tylko o tym że chcę to zrobić inaczej i lepiej według moich własnych kryteriów - tak żeby spełniało moje kryteria przede wszystkim merytorycznie a po drugie brzmieniowo. Szanuję pracę i zaangażowanie innych - natomiast nie postrzegam tego w kategoriach konkurencji :)

Co do zdjęć - skonsultowałem się ze specjalistą praw autorskich. Sprawa wygląda w ten sposób że mogę wykorzystywać zdjęcia w celach edukacyjnych, bez najmniejszego problemu - a tym stricte jest ten kanał.

Czyli masz gitare na której da się zagrać Dżem.

Na telecasterze pokażę jeszcze jeden numer - solo ze Stairway - które zostało nagrane na tele ;)
Chodzi o ten skrzeczący twangowy sound w dole i igiełkę w górze. ;)

Co do mojej sztywności to Panowie sprawa wygląda w ten sposób że poczucie humoru do jednych trafia do innych nie, po prostu. Moimi założeniami jest rzeczowość i łatwość odbioru. Wsadziłem jeden żarcik z tekstem Maksa Kolonko ... i już mam feedback - że śmieszny i że nie śmieszny :)
A jak na siłę będę coś robił to wyjdzie jeszcze gorzej.

Mimo wszystko - dziękuję serdecznie za opinie, bo są wartościowe i pomogą mi poprawić jakość tego co robię.