Autor Wątek: Kanał gitarowy - jakieś pomysły?  (Przeczytany 21476 razy)

Offline baz0k

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
    • Lekcje i testy sprzętu
Tomek, a nie lepiej po prostu zająć się stricte muzyką, a nie kombinować z jakimś kanałem tematycznym jak tutaj opisujesz? Sorry, że się wpierdalam i może patrzę tutaj mocno ze swojej perspektywy, bo kompletnie czegoś takego nie oglądam... jedyna sytuacja, to gdy utknę na dobre w jakimś problemie, ale z reguły rozwiązuje to przez fora i bezpośrednią rozmowę.

Panowie dziękuję za wszelkie opinie i zainteresowanie!

Zajmuję się stricte muzyką non stop, jednak serio - oglądając kanały tematyczne naprawdę nie często można trafić na coś porządnego. Przykładowo: brak sensownego przygotowania lektorskiego, fatalna dykcja mówiącego, słyszalne tło albo jeszcze lepiej pogłos pomieszczenia, nie strojąca gitara, nie strojące podciągnięcia, brzmienie zawalone gainem, gitara słabo nagrana, gadanie podczas pokazywania przykładów, chrząknięcia, zacięcia "eeee...yyyy", które potem się przewija i słucha po kilkanaście razy. Wiedząc czego bym nie chciał widzieć w takim filmiku wiem jak mogę go zrobić.

Co więcej, większość w tej chwili adeptów gitary coś nagrywa w domu ... myślę że nie jest złym pomysłem abym się podzielił tutaj doświadczeniem w tej materii.

Co do endorsementu, to nie wyglądało tak że mi powiedzieli - Teraz Tomek rób kanał - tylko była rozmowa przy flaszeczce i powiedzieli że mam sporą wiedzę w temacie i było by fajnie gdybym ją przekazywał ... nie muszę korzystać z ich sprzętu no ale skoro mam go na miejscu to będę :)

Jak na ten moment chłopaki z animacji z łódzkiej filmówki robią mi czołówkę i w zasadzie skończyłem trzy odcinki. Myślę że 1 czerwca odpalę kanał.

Posty połączone: 29 Maj, 2016, 12:52:26
Jakoś przeszła mi ochota na dłuższe przemyślenia, ale jak masz pomysł i warunki, to rób ten kanał. Oglądalność i przybywanie subów niech ocenią atrakcyjność.

Od technicznej strony: stałogoniskowe obiektywy o małej głębi ostrości, potrafią dać fantastyczny efekt, ale wymagają trochę pracy i koordynacji odległość od kręconego obiektu-pierścien ostrości. W filmiku z PRSem i Nexusem (pomijając wspomniany wcześniej fakt, że widać co innego, a grasz co innego) aż oczy bolą. Ponad połowa to nieumiejętne szukanie ostrości. Jak się nie umie operować ostrzeniem, a chce się zachować dynamikę, to zamiast blisko-daleko, mozna zrobić ruchu po okręgu w takiej samej odległości, albo przesuwając kamerę równolegle do linii filmowanego obiektu, też w celu zachowania odległości, a co za tym idzie -ostrości.

Co do filmików prezentacyjnych to były tylko obrazki wciśnięte pod dźwięk - w żadnym razie nie było to pokazywanie grania, tylko koleżanka która robiła mi foty chciała ustawić światełka, pobawiła się chwilę kręcąc a potem mi to wrzuciła na pen drive z fotami ;) Dlatego ten obraz tam tak lata, kanał gitarowy będzie czymś zupełnie innym.

Jako jutubowy twórca od ponad pół roku, życze Ci tyle zapału w pracy co masz do gadania i krytykowania innych :) Im więcej takich kanałów tym lepiej, ale youtube to nie telewizja. Łódzka filmówka nic nie pomoże, jeśli nie będziesz miał dobrego kontaktu z widzami (przechwalanie się nie jest atrakcyjne). Musisz trochę schować dumę do kieszeni, bo z takim podejściem będziesz odpychał ludzi od siebie :) Życzę powodzenia i wytrwałości!
Heja :)
Zapraszam na kanał z testami sprzętu i darmowymi lekcjami: www.youtube.com/baz0k