Autor Wątek: Alternatywa dla Guitar Pro  (Przeczytany 5876 razy)

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: Alternatywa dla Guitar Pro
« 22 Gru, 2015, 14:07:22 »
Tuxguitar w porównaniu do GP ssie pałkę jeżeli chodzi o samą obsługę programu, intuicyjność interfejsu i takie tam. Do tej pory nie doszukałem się tam funkcji "let ring" co na stówę była w GP. I teraz jak chcę zapisać melodię opartą na wykostkowanym i wybrzmiewającym przez ileś tam taktów akordzie to każdą kolejną nutę muszę przeciągać łukiem do końca taktu i nawet dalej jak mi trzeba. W GP wystarczyło kliknąć "let ring" i zamiast burdelu jak poniżej

Pojawiało się let ring pod tabulaturą lub pięciolinią i no...każdy wie jak to działa :D Albo jestem upośledzony albo programiści tuxguitar zwyczajnie o tym zapomnieli.

No i też w tuxie do tej pory nie udało mi się dojść jak szybko zaznaczyć kilka taktów. Jest na pasku jakiś tryb zaznaczania ale pozwala mi on tylko zaznaczyć pojedyncze nuty a jak chcę sobie przekopiować np. 8 taktów albo podczas ćwiczeń puścić sobie powtarzanie jakiegoś segmentu to wyskakują mi okienka, w których muszę się bawić w liczenie taktów, szukanie w którym takcie teraz jestem itp. W GP to było o wiele lepiej rozwiązane no ale no...sie płaci się ma ;D
Spoiler

P.S.
No i żeby tux czytał te nowe formaty gpx to jeszcze trzeba się bawić w jakieś szukanie wtyczek ;x
« Ostatnia zmiana: 22 Gru, 2015, 14:09:19 wysłana przez blendamed »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
9135 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2009, 11:12:12
wysłana przez Vin$
6 Odpowiedzi
7410 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sty, 2010, 13:45:04
wysłana przez Tomek Martyniak
8 Odpowiedzi
4137 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2013, 22:54:20
wysłana przez OfensywnyRondel
45 Odpowiedzi
15521 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2013, 12:44:16
wysłana przez sinquestsound
3 Odpowiedzi
3434 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2014, 20:43:38
wysłana przez silent-scream.pl