Autor Wątek: Twoje graty... - plusy i minusy  (Przeczytany 89781 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Twoje graty... - plusy i minusy
« 27 Mar, 2009, 08:26:16 »
No to znowu ja.

EBMM JP7 z Piezo



Wady;
- Dziwna lokalizacja mostu, intonacja dla E1 możliwa, ale wtedy siodełko opiera się o tuleję na której wisi most, co uniemożliwia używanie go do dive'ów, IMO poważny błąd konstrukcyjny. Prawdopodobnie MusicMan chciałe zaoszczędzić użytkownikom problemów przy strojeniu intonacji dla B7 i przedobrzył. U mnie most blokuje permanentnie tremol-no
- Zbyt mały kąt załamania strun na siodełku szyjki, co ma moim zdaniem kolosalny wpływ na dynamikę instrumentu
- Barwa szyjkowego pikapa przed wymianą, która nie była "moja", mało punktowa
- dziecko specjalnej troski, gryf jest nielakierowany, trzyeba zwracać szczególną uwagę na konserwację
- nowa gitara brzmiała dupowato, wymagała rozegrania, teraz jest cudowna
- ubogie ekranowanie cavity
- Cena z dupy

Zalety;
- Po 100x Wygoda, zerowa adaptacja praktycznie, gryf nie jest jakoś wybitnie cieńki, ale jego profil to poezja. Olejowo-woskowe wykończenie szyjki tylko potęguje orgazm
- Brzmienie pikapów po wymianie na set BKP, aczkolwiek to subiektywne odczucie, jedni lubią drapanie za uszkiem, inni dezodorant w dupie
- Piezo i jego preamp z 2pasmową korekcją + mix i uniwersalność w ogóle, aczkolwiek samo piezo IMO potrzebuje osobnego zasilania, kiedyś może będzie jakiś g-natural, czy inny pre do akustyka, to się wypowiem w kwestii uroków pikapów piezo, póki co wkurwia mnie ten druciany, perkusyjny charakter barwy, więc skręcam głośność na zero i używam selektor mag/mix/piezo do kilowania sygnału
- mimo wad dożywocie, wady są sukcesywnie eliminowane, gitara jest przewygodna, odzywa się jak powinna z ciała, czego można chcieć więcej?

Xotic BB Preamp



Wady - nie wyprowadza psa, nie chodzi na wywiadówki i nie umie pływać. Kurwa, przecież to Xotic!
Zalety - na temat tego maleństwa spuszczałem się przy okazji testu na portalu, headroom przeogromny, nie ma takiego pierdolnięcia w struny, które by go przytkało, zakres gainu od zera do bohatera, aktywna korekcja góry i dołu, który nie muli!!! Korekcja dodaje, jak i zdejmuje konkretne pasma, to nie jest zwykły pasywny filtr, który jest w zasadzie w każdej innej kości. Odkąd go mam, zabieram go wszędzie, wciskam do case'a - jest malutki jak MXR. Mój ma kremowe gałki, bo oryginalne się rozjebały - mały wypadek w domu ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
13672 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Kwi, 2008, 21:25:55
wysłana przez nikt
1 Odpowiedzi
4296 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Gru, 2009, 21:17:13
wysłana przez g-zs
22 Odpowiedzi
16298 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2010, 11:50:57
wysłana przez Budzan