Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1410460 razy)

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
:headache: 
Także uważam sie za wierzącego ale czasami mam wątpliwości, a w zasadzie to stale czy to aby wiara przyzwyczajenie czy ki czort nomen omen :P i nie wię. Wię jedno Charlie nie jestem, Ich "walkę" a w zasadzie ich styl walki o wolność słowa uważam za brak kultury i poszanowania godności drugiego człowieka. Naigrywanie się z wiary z tego co sie kocha, to dla mnie szczyt braku dobrego smaku i empatii razem wziętych. 
Pominę juz to ze w jednym z bardziej laickich krajów musieli walczyć o wolność słowa mocno mnie szokuje, to tak by być we właściwym wątku :P  Tak bynajmniej stwierdziła wdowa ( hm właściwie to nie wiem jak się mówi na panią której partner zmarł) po redaktorze naczelnym  Charlie Hebdo. No nie podoba mi sie to co oni robią i nic na to nie poradze.

Nie bardzo tez rozumiem w czym jest problem religii i ewolucji ?  Ewolucja i tak jak obserwujemy zmiany w naszym swiecie wydaje sie być dla mnie  naturalną koleją rzeczy.

Oczywiście, że poziom tego magazynu jest poniżej wszelkiej krytyki, ale ludzie wielbiący obiekt poddany żartom powinni w najbardziej pesymistycznym przypadku puknąć się w czoło a nie bawić się w GTA. Uważam, że takie inicjatywy trzeba popierać mimo wszystko, bo i tak jesteśmy znacznie bardziej tolerancyjni w stosunku do tej kultury niż ona do naszej. Jeśli nie postawimy sprawy jasno, że jeśli im się tutaj coś nie podoba, to powinni wypierdalać, to nasze dzieci i wnuki mogą mieć trochę przechlapane i to dopiero będzie powód do ucieczki do innego kraju.
« Ostatnia zmiana: 18 Sty, 2015, 21:31:00 wysłana przez pivovarit »