Autor Wątek: Banisher live @ Prometalfest (Rymarov, CZ) FULL SET  (Przeczytany 3301 razy)

Offline hub

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
    • Hub music profile
Actually, to są dwa intra. Jedno to z saksami leci 3 minuty puszczamy zawsze wtedy, gdy mamy dużo czasu na granie,  my mamy jeszcze wtedy czas na szluga, ludzie się schodzą, bo coś już się zaczyna dziać, więc nie ma opcji zaczynania dla pustej sali :) Drugie intro jest już ściśle powiązane z kawałkiem, dlatego np pałker nie musi nabijać :)

Strojenie kontrolne tutaj musiało zostać wykonane, jednak jak gity stoją w pomieszczeniu gdzie jest 10 stopni, a na scenie jest 30, warto się upewnić. Poza tym, to było tyłem do publiki, na mucie i trwało 10 sekund, a nie strojenie "do siebie" jak panczury na głos na scenie :)

Drugi gitara była przez ponad 6 lat, ale po "rozstaniu" się z ostatnim postanowiliśmy grać na jedną gitę. Po pierwsze - rozstaw na scenie symetryczny, dużo lepiej to wygląda, dwa - klarowniejsze brzmienie, nie ma gruzu. Ja się wpinam zawsze w dwie kompletnie różne paczki, żeby majk łapał dwa różne soundy, dzięki czemu brzmienie jest pełniejsze. Imitację drugiej gity robę sobie zmianą presetu, gdzie mam po prostu cieszej/głośniej(np jak jest partia gdzie gra jedna gita). Jedyny minus to solówki, choć uważam, że sam bas wystarczy (na tym filmiku niestety słabo go słuchać, to już wina miksu). A poza tym logistyka - dzięki temu, że jest 4 osoby możemy na taki gig pojechać osobówką, koszty maleją, no same plusy. W dupie mam drugą gitarę, żeby ją mieć po to tylko, żeby mi akompaniowała na dwóch czy trzech solosach podczas całego gigu. Zresztą, są bandy które tak grają i dają radę - Decap, Hate Eternal, Pantera, lista jest długa :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
5898 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2011, 14:40:37
wysłana przez Marc!n
29 Odpowiedzi
11567 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2011, 20:29:22
wysłana przez pawel1310
2 Odpowiedzi
1030 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2014, 18:32:58
wysłana przez hub
16 Odpowiedzi
3313 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2015, 23:04:47
wysłana przez hub
26 Odpowiedzi
7181 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2019, 12:39:59
wysłana przez Aremenius