Autor Wątek: lexicon mpx 1  (Przeczytany 5919 razy)

Offline Mr. Q

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Odp: lexicon mpx 1
« 11 Lut, 2009, 13:51:13 »
Możesz wkleić, spoko - ale to raczej moja opinia o efekcie - nie pomoże w temacie przełączania.

@Jaco -
wieczorem coś napiszę więcej z domu,  napisz może więcej o konfiguracji zestawu i jak używasz presetów. Szkoda że akurat sprzedałem mojego w piątek, bo bym spojrzał do niego jak tam miałem poustawiane. Albo można by porównać czy mam te same objawy. 2 sec. dropów nie zauważyłem, ale też nie używałem zbyt rozbudowanych presetów.

Edit:
>>Set the "master level" to 100%, the "system/modes/mix" parameter to "global", the "system/modes/bypass" to "bypass" and the "system/modes/pgm bypass" to "bypass"... There should be no drop-out of the dry sound. Of course, if you use an heavy eq setting and jump into another different program with a different eq setting, there will be a jump in volume during the program change (not a drop-out). If you use only chorus/delay/reverb, there should be no problem setting things up so that program change is smooth.<<

Radzę też przemyśleć konfigurację presetów i tam gdzie możliwe włączać/wyłączać poszczególne bloki w ramach presetu, albo korzystać z funkcji A/B do przejścia między dwoma efektami. MPX jest ułomny w tym zakresie i nie da się tego łatwo przeskoczyć - przy drastycznych zmianach zawsze będzie drop - to jest efekt studyjny i nie brali pod uwagę zastosowań gitarowych. Dlatego TC major/force ma przewagę. Ale nawet g-force przerywa jak przechodzę z pitch shiftera na inny preset.

Czyli przykładowo - preset ma blok chorus+pitch(oktawa w dół)+delay. Ustawiam sobie chorus na A - pitch na B i za pomocą A/B jednym naciśnięciem footswitcha przechodzę między nimi. Chorus na czyste brzmienie, octaver na solo. Delay Mix mam przyporządkowany do pedału głośności albo drugiego footswitcha i sobie dodaję ile potrzeba w odpowiednim momencie. Ważne jest też, żeby trzymać się podobnego routingu między presetami, czyli bloki efektów ustawiać w tych samych miejscach. Jeśli robisz split po inpucie i delay jest na dole w jednym presecie, to tak samo zrób w następnym. Im mniej przeliczeń będzie miał efekt do wykonania tym krócej mu to zajmie.
Możesz też przełączać presety będąc na bypasie efektu i w odpowiednim momencie wyłączyć ogólny bypass.
Ogólnie mówiąc jest to mocno upierdliwy efekt... Jeśli chcemy z niego wycisnąć max funkcjonalności.
« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2009, 23:58:01 wysłana przez Mr. Q »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Lexicon MPX G2

Zaczęty przez skarhead Efekty

0 Odpowiedzi
4675 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2007, 16:27:43
wysłana przez skarhead
10 Odpowiedzi
8837 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2009, 09:22:18
wysłana przez skarhead
4 Odpowiedzi
3674 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2009, 00:25:05
wysłana przez Pneumonia2
2 Odpowiedzi
4317 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2010, 16:06:32
wysłana przez busola1985
2 Odpowiedzi
2171 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2013, 21:25:16
wysłana przez siemaszek