Autor Wątek: Music Man jp6, czy to tyle piniondzów w istocie warte?  (Przeczytany 8915 razy)

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Miałem 2 wybitne egzemplarze, jeden z przedsprzedaży z 2001 roku podpisany przez Johna Petrucci, i drugi w kolorze Blue Down z 2002 roku, pojawiło się wtedy 200 egzemplarzy w tym kolorze, i później w tym samym wykończeniu ukazała się seria limitowana na 2007 rok.

Jedna ważna rzecz, osobiście uważam, że to co jest w sprzedaży, nie jest tym samym na czym gra Petrucci, chodzi mi konkretnie o profil gryfu, a wnoszę po tym, że każdy egzemplarz który miałem w rękach, po 10 min grania powodował ból kciuka, a egzemplarz z przedsprzedaży leżał całkowicie inaczej.
Tak zaobserwowałem, to nie jest żaden mit, tylko stwierdzam fakt. Tyle z ciekawostek.

Jeśli chodzi o wykonanie to jest nienaganne, wiosło ma bardzo ergonomiczny kształt, ciężko pozbyć się wrażenia, że gitara jest dużo mniejsza od innych, wcięcie pod przedramię bardzo przyjemne, trudno znaleźć minusy, ale wszystko zależy od tego co kto lubi.

Ostatnio miałem kilka egzemplarzy gitar, które uważam, że są wykonane dużo lepiej, top, żyłka, jakość drewna, i uwaga jest to...
Spoiler

Nie jestem fanem tej marki, szczerze to nigdy za nią nie przepadałem, ale dokładności i estetyki wykonania po prostu nie można tej firmie odmówić.

No to w końcu czy warto kupić MM JP6? Ja osobiście uważam, że tym wiosłom niczego nie brakuje, ale jako fan marki, muszę uczciwie przyznać, że gitary niczym szczególnym się nie wybijają.
Jeśli można kupić za 4.000 to jak najbardziej polecam, ale nie są warte nic ponad to, a samo parafka Johna Petrucci, tez nie powinna aż tak znacząco wpływać na cenę instrumentu.

Spoiler









Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Music Man JP-7

Zaczęty przez Andy « 1 2 » Gitary 7-strunowe

37 Odpowiedzi
29801 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2008, 21:36:29
wysłana przez Pan Sinner
24 Odpowiedzi
17498 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2009, 10:49:07
wysłana przez fireboy
10 Odpowiedzi
9250 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2011, 11:40:48
wysłana przez wuj Bat
5 Odpowiedzi
3725 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2013, 15:49:47
wysłana przez Orange
2 Odpowiedzi
3157 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Kwi, 2019, 14:37:04
wysłana przez Line6-Fanatic