Autor Wątek: Jak ułożyć sobie plan ćwiczeń ?  (Przeczytany 17265 razy)

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Jak ułożyć sobie plan ćwiczeń ?
« 30 Gru, 2012, 20:15:10 »
3. Coś o czym chyba nikt nie napisał - graj z lepszymi od siebie! Jak tak patrzę na swój rozwój gitarowy, to największe skoki umiejętności zaliczałem grając z gitarzystami o niebo lepszymi niż ja. Właśnie dlatego warto zainwestować w lekcje gry na instrumencie - tu już nawet nie chodzi o to, że taki nauczyciel pokaże ci jakieś uber ćwiczenia, tricki itp. (od tego masz jutuby i inne portale gitarowe...), ale o to, że (o ile jesteś ambitny i niezbyt egocentryczny) zaczniesz sobie podnosić stopniowo poprzeczkę chcąc dorównać mistrzowi. A i do ćwiczeń będziesz miał lepszą motywację.
Jak szukasz zespołu - szukaj lepszych niż ty sam! Po pół roku podskoczysz w rankingu o kilka stopni, wyrobisz się muzycznie, podłapiesz dobre nawyki.

To jest imo jedna z lepszych rad jakie tu padły

pivovarit, facepalmujesz chyba dlatego, że mnie nie zrozumiałeś, więc spieszę z tłumaczeniami, bo rzeczywiście może to kogoś zakłopotać ;)

Chodziło mi o to, żeby przez dajmy na to 95% czasu ćwiczyć na luzie i rzeczywiście skupiać się na tym, aby grać bez spinania i czysto. Natomiast powiedzmy raz czy dwa w tygodniu przez jakiś czas dawać z siebie max, a tego nie da się zrobić bez spinania, bo to odruch podświadomy, z którym nawet podczas takiego grania na max, trzeba starać się walczyć, ciężko to opisać :-\ Coś w tym stylu: przy takich ćwiczeniach "starać się walczyć", a na co dzień "bezwzględnie zwalczać"

Spoiler

Jasne, po prostu bez rozwinięcia tematu brzmiało to jak dwie przeciwstawne rady.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
3520 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2013, 09:57:35
wysłana przez Pronounce
19 Odpowiedzi
13557 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Wrz, 2011, 20:06:40
wysłana przez PJ_SF
31 Odpowiedzi
64519 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2009, 16:15:13
wysłana przez mondomg
22 Odpowiedzi
6048 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2013, 09:34:57
wysłana przez Semedi
13 Odpowiedzi
6634 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2014, 10:12:16
wysłana przez Omlet