Autor Wątek: POD HD 500 + BASH MK4  (Przeczytany 5385 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: POD HD 500 + BASH MK4
« 25 Lis, 2012, 21:50:16 »
Siema, mam dokładnie taki zestaw w tym momencie, czyli HD500 i sajda mk IV.

Sajd mk IV jak już zostało powiedziane midi nie ma, POD relayów również. Więc zostaje Ci zewnętrzny switcher midi, lub dogadanie się z Szymonem, który za niedużą kasę może Ci dorobić interface midi do sajda mkV - musisz mu tylko dostarczyć amp'a. Badałem temat i drogie to nie jest, wszystko jest tylko kwestią czasu u Szymona.

Co do połączenia na cztery kable, to niestety są pewne straty. Nie żeby to źle brzmiało, ale słychać że POD nieco wpływa na sygnał z pre. Za to używanie PODa jako sterownika oraz fx unit ma bardzo dużo sensu, bo straty nie są większe niż chociażby we wspomnianym g-major.

Jeżeli chodzi o sterowanie wzmakiem, to dobrze by było gdyby wzmak miał funkcję learn - to oszczędzi Ci dużo kłopotów o których wspominał Domaś.

Sam baardzo często używam PODa jako pre, bo mi tak wygodniej.

Benkai - takie rozwiązanie ma bardzo dużo sensu, co mogę powiedzieć po n-koncertach.
W jednym rigu masz bakap, POD jest bakapem wzmaka, wzmak PODa. Jak byś miał zestaw z końcówką mocy, albo wpinał byś się w przody, gdyby coś się stało z PODem, to leżysz i kwiczysz. Przećwiczone w boju, sprawdza się.

Inna sprawa, że kluby są różne i przyjście do klubu tylko z gitarą i PODem pod pachą to szczyt nieroztropności. No chyba że mamy pewność że w 100% będą respektować nasz rider.
No pain No gain !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
2341 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2011, 21:54:41
wysłana przez Vlad The Vampire
4 Odpowiedzi
2875 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2011, 01:33:08
wysłana przez Bash
3 Odpowiedzi
3321 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2012, 01:47:20
wysłana przez Dale Cooper
89 Odpowiedzi
18734 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2015, 14:38:43
wysłana przez sify11
10 Odpowiedzi
2370 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2015, 19:48:03
wysłana przez kara10