Autor Wątek: Studia - dźwięk  (Przeczytany 4011 razy)

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Odp: Studia - dźwięk
« 06 Lip, 2012, 09:34:44 »
Ja jestem po magisterce we Wrocławiu. Kierunek to elektronika, a dopiero specjalność to akustyka. Generalnie Wrocław "gryzie" sprawę reżyserii od strony technicznej - nie nauczą Cię na wykładach jak ustawiać kompresor do stopki, ale nauczą w jaki sposób kompresor działa, jak jest zbudowany itd. Jeżeli skuma się to, czego chcą Cię nauczyć, to ta praktyczna część pt. "jak tego używać" przychodzi sama. Nie ma podawania na tacy typu "do werbla zawsze SM57, 2 cm od krawędzi, pod hi-hatem, 35-45° nachylenia". Jak wszędzie - pracować musisz nauczyć się sam. Myślę, że jak się tym interesujesz, to taka stricte techniczna wiedza jest bardzo fajną podstawą. Ciężko gdy jest się z fizyką na bakier - pierwsze 3 lata to analiza matematyczna, teoria obwodów, układy elektroniczne, teoria pola elektromagnetyczneg o - wszędzie całki, różniczki, jest ogień ;]

Dużo praktycznej wiedzy znajdziesz na wspomnianym kole AES (Audio Engineering Society) - za moich czasów w ramach koła nagłaśnialiśmy koncerty, nagrywaliśmy różne kapele, nawet było kilka projektów systemów elektroakustycznych i adaptacji wnętrz. Warto tam uderzyć nawet już na 1 roku. Dodatkowa zaleta AESu to coroczne wyjazdy na konferencję AES - zwykle w którejś z stolic europejskich - wykłady, warsztaty, zwiedzanie miejsc związanych z dźwiękiem (np. studia BBC w Londynie) + stoista wystawowe producentów (jest okazja posiedzieć za najnowszymi stołami wielkości lotniskowca, posłuchać mikrofonów z najwyższej półki itp).

(Kto przeczytał ręka do góry!;)