Autor Wątek: czy dobrze łącze ??  (Przeczytany 11832 razy)

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 835
Odp: czy dobrze łącze ??
« 01 Cze, 2012, 09:10:14 »
Podbijam temat odnośnie łączeń itp. (żeby nie było przejrzałem wyszukiwarkę w tym zakresie i nic mi się nie rzuciło w oczy)

Od paru miesięcy mam pedalboard i w tym czasie przeszedł parę modyfikacji. Sednem moich wątpliwości jest tuner i szumy jakie generuje..a mianowicie:
- na początku miałem zasilacz z jakiejś manufkatury i tuner ibanez lu20 i wzmacniacz Black Dog. Z racji, że wzmacniacz sam z siebie generował skurwysyńskie szumy to nie przypominam sobie aby tuner generował jakieś ogromne szumy.
Idziem dalej:
- zmiana wzmaka na 5150 i wtedy się okazało, że podczas strojenia na kanale przesterowanym po uderzeniu w strunę jest szum, który znika gdy już sygnał z gitary jest za mały aby stroik mógł go wyłapać.
A że Lu20 mi się roz...psuł to kupiłem tc polytune i...jest może troszkę ciszej ale nadal szumi...więc:
- zmiana zasilacza na Yankee PS-M1 i co...nadal szumy. Podpinałem zasilacz i efekty w różnych konfiguracjach i zawsze tak samo było.
Prąd w salce jest z uziemieniem aczkolwiek jego sprawność pozostawia wiele do życzenia. Kable w pedalboardzie są sprawne i w nienajgorszej jakości.

Moje zdziwienie jest jeszcze większe bo kumpel z zespołu ma 6505 i nic mu nie szumi (ma tuner boss tu2, te same kable, takie same ustawienie efektów w PB i też zasilacz yankee. Na najblizszej próbie sprawdzę jeszcze różne połączenia na swoim wzmaku i na wzmaku kumpla z podmianką zasilania i tunera włącznie. Ciekaw jestem waszej opinii.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
55 Odpowiedzi
24501 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Wrz, 2014, 14:04:13
wysłana przez Ewolter
35 Odpowiedzi
9680 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2015, 04:00:24
wysłana przez mondomg
24 Odpowiedzi
7178 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2015, 11:51:39
wysłana przez przemak
26 Odpowiedzi
6947 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2019, 12:39:59
wysłana przez Aremenius
3 Odpowiedzi
1784 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2020, 21:33:25
wysłana przez vysnafca75