Autor Wątek: Gibson LP z klonową podstrunnicą  (Przeczytany 13024 razy)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Gibson LP z klonową podstrunnicą
« 28 Lut, 2012, 17:53:06 »
No weź, błagam cię, te wszystkie '52 Tele są czymś sprofanowane? :D Są lakierowane i starzeją się jak widać na obrazkach. O to mi chodzi.
po pierwsze ten Tele to porażka ze względu na mostek, a po drugie zrozum wreszcie, że to nie podstrunnica (drewno) się tak fatalnie starzeje/niszczeje ale ten cholerny lakier

W sumie mi to dynda koło zwisu, ale LP i powycierana podstrunnica to jest syf a nie tru ;)
jeśli ten LP nie ma lakierowanej podstrunnicy to nic takiego nie będzie mieć miejsca

mam od nowości 15-letniego strata z nielakierowaną podstrunnicą klonową i mimo, że częściej i więcej na nim gram niż na 6-letnim z polakierowaną, to jego jest o niebo w lepszym stanie

Żadnego lakieru, normalny jakby rołsłud.
no to czad :) prawdopodobnie w piątek będę mieć możliwość ogrania dwóch egzemplarzy, białego i czarnego

od zaprzyjaźnionego lutnika dowiedziałem się, że heban i klon mają niemal identyczne właściwości brzmieniowe, więc powinno to gadać jak Gibol na hebanie  :)

Z pierwszego posta  cytata : "przypalany klon" otóż prażony i nasączony "różnym takim gównem" ze zaden lakier nic temu juz nie pomoże ;).
wszystkie nielakierowane podstrunnice nasącza się odpowiednim olejem (a nie gównem) i dzięki temu nawet po kilkunastu latach będą wyglądać lepiej niż kilkuletni lakier

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
49 Odpowiedzi
23214 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2008, 09:11:19
wysłana przez wuj Bat
Gibson V 7

Zaczęty przez mondomg « 1 2 » Gitary 7-strunowe

27 Odpowiedzi
14817 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Kwi, 2011, 01:45:31
wysłana przez mondomg
11 Odpowiedzi
8778 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lip, 2011, 14:00:36
wysłana przez p0ison
17 Odpowiedzi
7345 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2014, 00:25:08
wysłana przez Orange
1 Odpowiedzi
2984 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2018, 14:49:16
wysłana przez Aremenius