Autor Wątek: becek - xaxaxaxao  (Przeczytany 1358 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: becek - xaxaxaxao
« 23 Paź, 2011, 00:53:31 »
na Twoje pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Przede wszystkim na czym kręcisz brzmienie (pytam o odsłuchy). Bo jak zostałem pozbawiony dobrego odsłuchu to to co mi dobrze brzmialo okazało sie brzmiec z dupy, teraz jest trochę lepiej, choc w dalszym ciagu nie jest dobrze. Paczki (impulsy) sa lepsze i gorsze, ale wszystkie mają wspólny mianownik - ich wpływ na brzmienie jest przeogromny. W sumie jeszcze większy niż to jakiego sima użyjesz. Możesz pokombinować z ampami w kierunku doboru charakteru brzmienia. Tak naprawdę fajnych ampsimów higainowych jest kilka, więc robota łatweijsza. Gorzej z impulasami bo tych jest od zajebania i wybrać z nich coś sensownego jest trudno. Polecam Ci lekturę tego forum i guitarampmodeling.c om, mozesz sobie ułatwic robotę i skorzystać z tego, czego ludzi użyli do ukrecenia swoich brzmień, pościągaj sprawdzone presety, używaj sprawdzonych impulsów. Tylko pamiętaj o jednym - nie staraj się zbliżyć brzmieniem ampsima do brzmienia artysty, bo miks i tak Ci to wywroci na lewą stronę ;)

Co do panoramy: ja nagrywam zawsze dwie ścieżki i ustawiam je po 100% L i R, na środek wrzucam jakies ew dodatki, melodie etc, czyli rzeczy, które robi jedna gitara zazwyczaj gdzieś tam na górze. Zadbaj tylko o to żeby gitara była zawsze nastrojona i grala maksymalnie zbieżnie z tą drugą, która musi być z kolei jak najdokladniej  zagrana pod klika. Jak to zrobisz poprawnie, to Twoim jedynym zmartweiniem będzie ukrecenie sobie brzmienia. Przepis w sumie bardzo prosty - praktyka przede wszystkim.
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
2229 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Mar, 2013, 15:21:58
wysłana przez Phoenix