Forum Sevenstring.pl
Wzmacniacze i akcesoria => Efekty => Wątek zaczęty przez: Pneumonia2 w 09 Mar, 2010, 18:38:39
-
No to sobie kupiłem :D
na razie przesłuchałem fabryczne presety z użyciem gitary i szukam po pokoju swoich członków :) Jeżeli ktoś myśli, że rerverb z g-majora jest fajny to jest w ogromnym błędzie, jeżeli ktoś myśli, że reverb z lexicona jest fajny to jest w dużym błędzie i.t.d. wreszcie poczułem takie pogłosy jak w nagraniach moich idoli :) harmonizery, no tu chyba nie da się napisać nic więcej niż, najwyższa możliwa liga. O całej reszcie się na razie nie wypowiem, wepnę go sobie jako efekt insertowy i zobaczymy jak działają presety masteringowe i do mixów. W miarę zagłębiania się w jego możliwości będę opisywał wrażenia i wrzucał próbki.
ps. dokopałem się do presetów które same grają bez podania im żadnego dźwięku i takich które po uderzeniu w strunę zaczynają wyczyniać kilku minutowe schizy...
(https://forum.sevenstring.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg42.imageshack.us%2Fimg42%2F2080%2Feventide.jpg&hash=97aa193c16f4085e4515140742782474d6415d7e) (http://img42.imageshack.us/i/eventide.jpg/)
-
a po co temu czemuś wbudowany telefon?
a może trzeba kod przed użyciem wpisać?
o ludzie....
gratuluję :)
-
Ładny rig, gratuluję!
-
jeżeli ktoś myśli, że reverb z lexicona jest fajny to jest w dużym błędzie i.t.d.
Ludzka rzecz błądzić, boska z błędu wyprowadzać ;) Mówisz ofkors o live rigu? Wtedy tak.
-
Chciałbym to usłyszeć...
Gratz!;)
-
o ołłłł, silny gas na modfactor, o oooołłłł....
-
Ładny rig, gratuluję!
ładny Rig to będzie jak sprzęt od MarkL przyjedzie :)
jeżeli ktoś myśli, że reverb z lexicona jest fajny to jest w dużym błędzie i.t.d.
Ludzka rzecz błądzić, boska z błędu wyprowadzać ;) Mówisz ofkors o live rigu? Wtedy tak.
T.z.n. doprecyzowując chodziło mi o gitarowego lexicona mpx g2 którego miałem do niedawna i był z podobnego okresu co dsp 4000 :)
-
chodziło mi o gitarowego lexicona mpx g2
Jasne, zgadzam się. Mnie najbardziej rozwala w "czwórce" chorus, a konkretnie - "posuwacz brzoskwinki" :), odstrojony gdzieś o 2-3 centy. Mrrrrr...
pozdro
-
Gratsy ze strony posiadacza starszego brata :)
-
(https://forum.sevenstring.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg62.imageshack.us%2Fimg62%2F1908%2Feventide2.jpg&hash=a19ecbb8a41365094cf3743715a4853fbcf5b960)
No nie mogłem się powstrzymać. Wybaczcie. :D
-
hmmm hehe ;)
Zrobiłem parę próbek, (sample nie są mojej roboty, jeden nie wiem skąd drugi z Gr) trochę mi coś się przesterowało w kilku próbkach, ale po zrzuceniu to usłyszałem i mi się nie chciało poprawiać:
Próbka dry: http://www.speedyshare.com/files/21364644/917.wav
Presety:
5th Mega: http://www.speedyshare.com/files/21364650/5th_Mega.mp3
8 Pitch Shifts: http://www.speedyshare.com/files/21364658/8_Pitch_Shifts.mp3
8 voice Diatonic: http://www.speedyshare.com/files/21364667/8_voice_Diatonic.mp3
Angel Echos: http://www.speedyshare.com/files/21364678/Angel_Echos.mp3
Chorus delay: http://www.speedyshare.com/files/21364695/Chorus_delay.mp3
Dinosaur Legs: http://www.speedyshare.com/files/21364703/Dinosaur_Legs.mp3
Próbka dry: http://www.speedyshare.com/files/21365062/Accoustic.mp3
Presety:
Black Hole: http://www.speedyshare.com/files/21365070/Black_Hole_.mp3
Big Garage: http://www.speedyshare.com/files/21365077/Big_Garage.mp3
Horrors: http://www.speedyshare.com/files/21365080/Horrors.mp3
Tripple Track: http://www.speedyshare.com/files/21365087/Tripple_Track.mp3
Strata Chorus: http://www.speedyshare.com/files/21365096/Strata_Chorus.mp3
Time+Pitch Manifold: http://www.speedyshare.com/files/21365109/Time_Pitch_Manifold.mp3
GloriousChrsCanyon: http://www.speedyshare.com/files/21365118/GloriousChrsCanyon.mp3
Arena Soundcheck: http://www.speedyshare.com/files/21365126/Arena_Soundcheck.mp3
i link do paczki na rapidzie:
http://rapidshare.com/files/368164811/Pr__bki.rar.html
-
Chorus delay... 80's ala Dan Huff etc. mistrz próbeczka:)
-
Jasna pizdencja, ależ piękna skrzyneczka...! :allah: :onan:
-
Przestery mi się średnio podobają, bo moim zdaniem, wymagały by większej obróbki.
Ale te czyste brzmienia są niesamowite!! Na prawdę świetne! Szczenę zbieram z podłogi!
-
OO, ile Cię ta przyjemność kosztowała?
-
OO, ile Cię ta przyjemność kosztowała?
Parę stówek mniej niż stał na allegro.
Przestery mi się średnio podobają, bo moim zdaniem, wymagały by większej obróbki.
Ale te czyste brzmienia są niesamowite!! Na prawdę świetne! Szczenę zbieram z podłogi!
No bo to wszystko jest na szybko przepuszczone przez fabryczne presety, bez większego pomysłu i zamysłu :) wyobrazić jednak można sobie co będzie jak człowiek posiedzi i dopracuje szczegóły :D
Wie ktoś jakie karty pamięci obsługuje to urządzenie i gdzie takowe kupić? no i jakiś czytnik do kompa by się przydał. Naściągałem ze strony Eventide trochę presetów (o rozszerzeniu sif) i nie mam pojęcia jak je wrzucić do Dsp 4000, jedyny pomysł jaki mam to za pomocą karty pamięci. Mam również presety w formacie mid więc domyślam się, że przez midi mógłbym je do dsp 4000 wepchnąć ale też nie wiem jak się za to zabrać.
-
Próbki krótkie, ale brzmieniowo zdecydowanie moja bajka. Jak się nagrywasz?
-
a po co temu czemuś wbudowany telefon?
No właśnie. Czy można z niego zadzwonić na miasto?
Pewnie da się go spiąć z komputrem za pomocą interface (cena do stówy) midi via USB i zwalić nowe oprogramowanie do Ewentajda? Coś o tym piszą gdzieś ?
-
Midi to ja mam mam w karcie dźwiękowej (Esi Esp1010) więc to nie problem ale jak wrzucić do niego te pliki mid to nie wiem. Nawet jeśli gdzieś piszą to po angielsku a ja tak piąte przez dziesiąte rozumiem.
Próbki krótkie, ale brzmieniowo zdecydowanie moja bajka. Jak się nagrywasz?
Eventide jako efekt insertowy w cubase jest i tyle :)
Co do telefonu to wbrew pozorom całkiem przydatna rzecz, szybko możemy wstukać czas delaya, wysokość dźwięków w pitch shifterze, wybrać konkretny preset i.t.p.
-
Pewnie da się go spiąć z komputrem za pomocą interface (cena do stówy) midi via USB i zwalić nowe oprogramowanie do Ewentajda? Coś o tym piszą gdzieś ?
IIRC to właśnie do h3000 i 4000 niezbyt. nowsze mają update z kompa (vide eclipse), ale w h3000 musiałeś chipset wymieniać, a w 4000 to nie wiem zbytnio do czego by to upgrade'ować i szczerze wątpie czy się da.
Do autora wątku: odpisze na priv tylko się z czasem ogarnę :)
-
Pomijając fakt, że ja nie chce nowego softu wrzucać tylko presety sobie wgrać :)