Forum Sevenstring.pl
Inne => Off topic => Wątek zaczęty przez: gizmi7 w 10 Maj, 2026, 19:23:23
-
Jakiś czas temu dorwałem parę Braunów L710 na oryginalnych kangurzych standach w zestawie z amplitunerem Regie 510, który lata świetności ma za sobą i ogólnie nawala, a do tego waży 20kg i jest olbrzymi. Więc najwygodniej byłoby mi podłączyć głośniki pod jakiś nowszy, mniejszy wzmacniacz, ale też nie chcę naruszać oryginalnych przewodów, bo to jednak zabytkowe głośniki i nie chcę ich niepotrzebnie niszczyć.
W związku z tym, czy ktoś ma może dojście do pigtailowych adapterów z 2-pinowego DIN, który jest na końcu kabla głośników na tzw. banana plugi? Albo zna kogos, kto potrafiłby taki elegancko zrobić? Chodzi o pigtail, gdzie z jednej strony będzie wchodził kabel DIN 2-pinowy, czyli odpowiednie gniazdo żeńskie i po drugiej stronie kabla rozdzielenie na banany.
Jeszcze kilkanaście lat temu takie rzeczy były w miarę dostępne na rynku, ale teraz nie ma tego nawet na Alliexpress. Wrzucam jako wątek, bo może więcej osób ma stare niemieckie/PRLowskie sprzęty, którym by się przydało drugie życie i też by chcieli skorzystać.
-
Jeśli masz dostęp do lutownicy to nic prostszego jak kupno u tego jednego sprzedawcy i zlutowanie
gniazdo :
https://allegro.pl/produkt/gniazdo-glosnikowe-din2-2pin-skrecane-na-kabel-3006-b36eca3f-8d4e-4a1d-905d-6635a17b5c41?offerId=15306139594
RCA :
https://allegro.pl/produkt/kabel-cabletech-kpo2610-1-2-2x-rca-cinch-2x-rca-cinch-1-2-m-3c9c3451-b1b7-4b1b-b4c2-3cf9a64262d6?offerId=11158243967