Forum Sevenstring.pl
Gitary 8- strunowe => Gitary 8-strunowe => Wątek zaczęty przez: bandit112 w 07 Maj, 2026, 15:03:06
-
Siema :) Za dużo się tu nie dzieję, jak tak wchodzę raz na kilka lat z tego co widzę ;D Przyszedł czas, żeby wrócić do grania i w końcu kupić drugiego elektryka :lol:
Czaję się na tą gitarę https://www.solar-guitars.com/product/a1-8abop-ff/ (https://www.solar-guitars.com/product/a1-8abop-ff/)
Miał ktoś w rękach jakiegoś Solara? Kupują mnie te progi z nierdzewki, ogólnie cały setup wygląda dość rozsądnie.
Myślałem jeszcze o siódemce 29" z EverTune
https://www.thomann.pl/solar_guitars_a1.7rop_29.htm (https://www.thomann.pl/solar_guitars_a1.7rop_29.htm)
ale po obejrzeniu filmików Oli z setupem tego - odechciało mi się. Za to mogę teraz pójść w Fan Fret, co przy ET nie byłoby możliwe :)
-
[...] Za to mogę teraz pójść w Fan Fret, co przy ET nie byłoby możliwe :)
Jak bedziesz tylko bardzo mocno chcial https://www.evertune.com/shop/bridges/f8_model_multiscale.php (https://www.evertune.com/shop/bridges/f8_model_multiscale.php)
Ogolnie ET sobie chwale (dopoki mnie nie poniesie za 12 prog ;)), gram malo i przynajmniej jak znajde w sobie iskre na te 10 min to nie spedzam polowy tego czasu na strojeniu. Ale rozumiem jak ktos lubi na szybko pozmieniac sobie strojenie albo nie trzyma sie jednej grubosci strun to jest wiecej zachodu
-
miałem biedniejszego solara kiedyś, niedoróby w finiszu ale wygoda gry fajna tylko główka leci mocno
-
Ja miałem A1.8, fajny i całkiem dobrze wykonany, ale z perspektywy czasu - nudny xd
A setup Evertuńczyka to jedna z prostszych rzeczy na świecie.
-
Warto sobie zadać pytania:
Po co Ci 29 cali? Będziesz się stroił w drop C oktawę niżej?
Po co Ci FF jak masz Evertune? Przy 25,5 możesz założyć struny 9-62 i zejść do drop A. A może i niżej. Nie ma odstrojeń. FF jest zasadniczo zbędne.
Jak @Filun (http://forum.sevenstring.pl/index.php?action=profile;u=2780) pisał, setup Evertune'a to jest bajka. Wszystko na wierzchu. Jeden klucz. Trwa chwilę dłużej niż standardowa zmiana strun.
-
Warto sobie zadać pytania:
Po co Ci 29 cali? Będziesz się stroił w drop C oktawę niżej?
Po co Ci FF jak masz Evertune? Przy 25,5 możesz założyć struny 9-62 i zejść do drop A. A może i niżej. Nie ma odstrojeń. FF jest zasadniczo zbędne.
Jak @Filun (http://forum.sevenstring.pl/index.php?action=profile;u=2780) pisał, setup Evertune'a to jest bajka. Wszystko na wierzchu. Jeden klucz. Trwa chwilę dłużej niż standardowa zmiana strun.
Po co 29 - nie wiem, mam 25.5" od stu lat, którą męczę w niskich strojach i mam tego dość, więc chciałem dłuższą skalę, ale być może 27" też wystarczy.
Po FF z ET? - nie wiem, nie miałem ani tego ani tego :lol: Ale z obu opcji chyba bardziej skłaniam się ku FF, bo Evertune wydaje się dobrym pomysłem na scenę, żeby stroić cały gig. Przy dobrym mostku i dobrych, blokowanych kluczach raczej nie powinno być problemu ze strojeniem, wyłączając ofc normalne wyciąganie się nowych strun.
Co do stroju to myślę o czymś w stylu drop F przy ósemce, maksymalnie nisko drop E.
Ja miałem A1.8, fajny i całkiem dobrze wykonany, ale z perspektywy czasu - nudny xd
Czemu nudny? :)
-
Ja miałem A1.8, fajny i całkiem dobrze wykonany, ale z perspektywy czasu - nudny xd
Czemu nudny? :)
Ot ciorny superstrat z ET. Musisz brać poprawkę na to, że mój gust gitarowy jest trochę skrzywiony. Mi po prostu nie robił. Jako eksperyment był spoko, przynajmniej wiem teraz czego nie lubię xd
-
Jeśli drop F, to na luzie 27" Ci starczy jak na moje, chyba, że naprawdę chcesz mieć naprężenie jak gacie przy BMI 50. Wtedy albo liny cumownicze, albo po prostu 29" i cieńsze struny.
Jak do domu to Evertune jest o tyle fajny, że mając inne obowiązki nie musisz siadać do strojenia przy każdym sięgnięciu po gitarę jak chcesz cokolwiek nagrać/pograć, bo po prostu działa. Niby pierdoła, ale ja sobie chwalę :D
PS - Evertune w razie "W" pójdzie szybciej w lud niż multiskala, przynajmniej w obecnej fazie metalu nastawionego na offsety z prostą skalą xd
-
Ja miałem A1.8, fajny i całkiem dobrze wykonany, ale z perspektywy czasu - nudny xd
Czemu nudny? :)
Ot ciorny superstrat z ET. Musisz brać poprawkę na to, że mój gust gitarowy jest trochę skrzywiony. Mi po prostu nie robił. Jako eksperyment był spoko, przynajmniej wiem teraz czego nie lubię xd
No też fakt, mój ciorny Ibanez z widocznymi słojami też wygląda tak samo. Jeszcze zapomnę, że mam nową gitarę.
-
Po co 29 - nie wiem, mam 25.5" od stu lat, którą męczę w niskich strojach i mam tego dość, więc chciałem dłuższą skalę, ale być może 27" też wystarczy.
Po FF z ET? - nie wiem, nie miałem ani tego ani tego :lol: Ale z obu opcji chyba bardziej skłaniam się ku FF, bo Evertune wydaje się dobrym pomysłem na scenę, żeby stroić cały gig. Przy dobrym mostku i dobrych, blokowanych kluczach raczej nie powinno być problemu ze strojeniem, wyłączając ofc normalne wyciąganie się nowych strun.
No właśnie, czyli nie wiesz po co Ci długa skala i nie wiesz po co Ci Evertune, i nie wiesz po co Ci FF :D
Największym problemem niskich strojów nie jest rozstrajanie (z czym klucze nie mają nic wspólnego, tylko siodełko i stabilność gryfu) tylko odstrojenia.
I po to masz Evertune, nie będziesz miał odstrojeń i gnoju przy E oktawę niżej.
27 cali, struna 12+56 + 80 i lecisz bezproblemowo w drop E.
-
Skręciłem w innym kierunku za radami: https://www.thomann.pl/esp_ltd_m_1007b_et_granite_sparkle.htm (https://www.thomann.pl/esp_ltd_m_1007b_et_granite_sparkle.htm)
+ support Solar Guitars prosto z Indii skutecznie mnie odstraszył od zostawiania im pieniążków.
-
o qrła 9 tyś za LTD
-
No, pojebało ich z tymi cenami, ja sobie ostrzyłem zęby na syg Alexa Wade'a, ale kurwa 11,5k za LTD xdddd
-
Jest teraz bardzo nienasycony rynek. Właściwie co wyklepią to im zejdzie. Miałem LTD Deluxa za zylion cebulionów i miał takie same niedoróbki jak seria 256 także nie sugerować się tym, że wysoka cena to na bank sztos.
-
Nienasycony rynek? IMO rynek jest totalnie przesycony :D Co 3 dni wchodzi nowa marka gitar (Benton pod inną nazwą xD).
IMO kupowanie LTD za 9k, kiedy używki chodzą za 4k (inna gitara co prawda, ale seria ta sama):
https://www.olx.pl/d/oferta/esp-ltd-h-1008-baritone-evertune-black-satin-CID751-ID1abXNP.html?search_reason=search%7Corganic (https://www.olx.pl/d/oferta/esp-ltd-h-1008-baritone-evertune-black-satin-CID751-ID1abXNP.html?search_reason=search%7Corganic)
To jest wyrzucanie pieniędzy w śmietnik. Szczególnie, tak jak pisze Zomb, te gitary za 9k są tak samo zrobione jak te za 2k.
Przy takim budżecie to można polować na naprawdę do*ebane wiosła. Albo zajrzeć na giełdę :P
-
o qrła 9 tyś za LTD
Olcha, klon, totalna egzotyka! D No i ten top, co najmniej klasy AAAA 😅
-
No dobra, hejt na LTD poleciał, ale co w takim razie w zamian?
-
Każdy japoński ibanez będzie zacniejszy. :)
-
No dobra, hejt na LTD poleciał, ale co w takim razie w zamian?
Nie hejt tylko cena przesadzona co najmniej o 30 procent.