Forum Sevenstring.pl
Muzyka => Muzyka => Wątek zaczęty przez: Adam Fulara w 20 Sty, 2013, 22:28:02
-
Szanownych kolegów zapraszam jutro (21.1) do Programu 3 po 13, będę gościem Piotra Barona.
Przedpremierowo będzie tez muzyka z nowej płyty Full-X :D ciekaw jestem Waszej opinii.
pozdrawiam
-
Słyszałem zapowiedzi już tydzień (i dwa) temu. Ciekawym, czekam niecierpliwie.
-
Będę! ;d
-
Jak wyszło? Podobał się premierowy utwór Full-X?
-
Spoko wyszło :) Numeru, po tym co wcześniej o nim powiedziałeś, trochę się bałem ;) Ale okazał się być zupełnie "lekkostrawnym" :) Szkoda tylko, że gitara tak bardzo fortepianowa w brzmieniu, ale rozumiem - taki styl. Powodzenia z płytą i na koncercie w NY!
-
Wiadomo, zawsze to inaczej niż na gitarze kostką natomiast słyszałem wczoraj zupełnie inną opinię. Jeden muzyk mówił, że bardzo często brzmiało to jak jazzowa gitara grana kostką. Tak czy siak brzmienie z rejonów gitary jazzowej, artykulacja (poza kostką) też z gitar hollowbody (na jazzówkach tak samo się bluesowych bendów raczej nie robi).
W sumie to pracuję nad tym ciężko, żeby to w nie brzmiało sztampowo i jednocześnie strawnie. Zawsze ceniłem brzmienie "własne" czy "oryginalne" bardziej niż "dobre" (typu preset z POD lub najbardziej chwalony piec w sieci).
Fajnie, że słuchałeś. Dzięki za opinię.
-
Gracie jeszcze koncerty?
Byłem kilka ładnych lat temu na waszych koncertach w Poznaniu (Piwnica 21), a potem zrobiło się cicho o Full-X...
-
Myślę, że po płycie się trochę ruszy, zobaczymy na ile. Swoją drogą Piwnica 21 upadła. Teraz gramy bardziej... hmmm koncepcyjnie, dojrzale (?) niż kilka lat temu. Sporo się zmieniło.
-
Piwnica upadła, ale są inne miejsca w Poznaniu, gdzie można zagrać ;) Z niecierpliwością czekam na info o koncertach!
-
Zapraszam po raz kolejny do słuchania audycji Piotra Barona "Trzy wymiary gitary" w czwartek 8.8.2013 o godz. 13.05, będziemy rozmawiać o nowej płycie Full-X trio "An Introduction to Counterpoint", oraz o koncertach i warsztatach z Timmonsem i Gilbertem w NYC.