Forum Sevenstring.pl
Home Recording => Hardware => Wątek zaczęty przez: levita w 09 Paź, 2012, 17:16:23
-
nadszedł czas żeby zabrać się za muzykę z innej strony
jestem kompletnie zielony w tych sprawach więc zwracam się do was o pomoc.
co byście polecili?
mam zamiar podłączać je do ux2 i oprócz wszelkiego rodzaju miksów masteringów chujów mójów będę dużo z nich korzystać podczas ćwiczeń.
na razie zastanawiam się nad Bayerdynamic DT 990 pro
-
Słuchawki średnio się nadają do miksowania. Nie lepiej dołożyc na jakieś monitory? Za 1k moszna wyrwać Behringery B3030a. Miałem, używałem, polecam.
-
niestety ale potrzebne mi są właśnie słuchawki
-
Bayer Dynamic DT 770 Pro - chyba najlepsze słuchawki w swojej klasie cenowej
-
czytam opinie o tych DT 770pro i wychodzi na to że podobno potrafią przesadzać z basem (że wręcz "zakrywa inne częstotliwości"), ktoś może mi coś powiedzieć o nich?
znalazłem jeszcze AKG 272 HD
-
AKG 271 MKII - mniej "mięsistego basu" niż DT, ale za to wg mnie dają większą kontrolę. Oczywiście, jak z każdymi słuchawkami - trzeba nauczyć się na nich miksować (czyt. przesłuchiwać zrobione miksy na różnych odsłuchach, aż do nauczenia się jak dana zmiana słyszana na słuchawkach "wygląda" na jakichś tam odsłuchach referencyjnych).
-
Kumpel ma dt990pro i narzeka, że coś mu się w środkowym paśmie traci. Więc jak możesz to osłuchaj sobie czy Ci leży to brzmienie. Z kolei AKG 271 miałem możliwość używać w studio i brzmią strasznie płasko - ale kumpel realizator twierdzi, że tak ma być właśnie, porównywałem do superluxów i superluxy były dużo jaśniejsze i z większym punchem.
-
czytam opinie o tych DT 770pro i wychodzi na to że podobno potrafią przesadzać z basem (że wręcz "zakrywa inne częstotliwości"), ktoś może mi coś powiedzieć o nich?
Mam od paru lat te słuchawki i nic w nich się nie zakrywa, wszystko działa jak należy. Pisałem o nich już na forum, ogólnie same superlatywy.
-
a czym sie rozni wersja 250 od 80 ohm?
-
Rezystancją ;) Nie wiem, na co się to przekłada, nie wiem też jaką ja mam wersję.
-
Niskoomowe słuchawki zasilisz bez problemu z większości odtwarzaczy, sprzętu przenośnego, kart dźwiękowych, etc. i będą zauważalnie głośniejsze niż wersja wysokoomowa, która przystosowana jest głównie do współpracy z wzmacniaczami studyjnymi i innymi dziwnymi ustrojstwami w różnych dziwnych sytuacjach jak np. zasilanie kilku par słuchawek na raz z jednego wzmacniacza słuchawkowego.
-
Ale na samą jakość dźwięku nie ma to wpływu, prawda?
-
Teoretycznie nie. Ale z drugiej strony jeżeli takie słuchawki wysokoomowe wysterujesz zajebistym wzmacniaczem przystosowanym do współpracy z nimi, to jakość możesz uzyskać lepszą niż podpinając wersję niskoomową do chlebaka. Ciężko stwierdzić. Trzeba by poszukać urządzenia, które ma przełączaną impedancje i porównać dwie wersje danego modelu słuchawek.
-
Pytam, bo Line 6 do PODa zaleca 150-600 ohm. Takich słuchawek jest stosunkowo mało, zwłaszcza wśród tych nieco tańszych modeli. Ale jest to urządzenie cyfrowe, więc ten parametr chyba nie powinien mieć większego znaczenia tak na logikę...