Forum Sevenstring.pl

Wzmacniacze i akcesoria => Wzmacniacze i kolumny => Wątek zaczęty przez: Line6-Fanatic w 27 Wrz, 2011, 19:21:23

Tytuł: Custom'owa obudowa combo w drewnie
Wiadomość wysłana przez: Line6-Fanatic w 27 Wrz, 2011, 19:21:23
Czy kto w Polsce robi coś takiego?

http://img12.imageshack.us/img12/2761/flamemapledeluxecrop.jpg (http://img12.imageshack.us/img12/2761/flamemapledeluxecrop.jpg)

konkretniej idzie o obudowę do Fendera Bassmana RI (tu na zdjęciach w wersji 412, ale zastanowiłbym się raczej nad klasycznym 410 lub rozdzielił na head i paczkę)

http://img192.imageshack.us/img192/8268/flamemaplecabfinishedwe.jpg (http://img192.imageshack.us/img192/8268/flamemaplecabfinishedwe.jpg)

http://img830.imageshack.us/img830/1711/bassbackcopy.jpg (http://img830.imageshack.us/img830/1711/bassbackcopy.jpg)

kolory i rodzaj drewna do dogadania, ale flame maple ma być punktem odniesienia - ma być skrajnie pornograficzne, żeby zawstydzało ręką mistrza, który to wystruga...


Tytuł: Odp: Custom'owa obudowa combo w drewnie
Wiadomość wysłana przez: Line6-Fanatic w 27 Wrz, 2011, 19:39:31
Buzzaro robi zawodowo wyglądające rzeczy, ale w drewnie jeszcze nie robił, albo nie chwali się dokonaniami na tym polu. Materiał będzie drogi, więc na "błędy pierwszego razu" chyba nie będzie miejsca.
Tytuł: Odp: Custom'owa obudowa combo w drewnie
Wiadomość wysłana przez: mondomg w 27 Wrz, 2011, 21:36:11
Ładniutkie. Coś mi świta, że Malwood robił kiedyś coś takiego?
Tytuł: Odp: Custom'owa obudowa combo w drewnie
Wiadomość wysłana przez: Line6-Fanatic w 27 Wrz, 2011, 21:52:04
Chyba szkoda czasu i rąk mistrza na skrzynkę.
Tytuł: Odp: Custom'owa obudowa combo w drewnie
Wiadomość wysłana przez: Bash w 28 Wrz, 2011, 00:29:50
Zibi sound? :D
Tytuł: Odp: Custom'owa obudowa combo w drewnie
Wiadomość wysłana przez: Line6-Fanatic w 28 Wrz, 2011, 06:13:53
> Zibi sound

to już skrajnie butikowe - nie stać mnie ;)
Tytuł: Odp: Custom'owa obudowa combo w drewnie
Wiadomość wysłana przez: Jesus w 28 Wrz, 2011, 09:31:18
podejrzewam, że dobry stolarz sobie z tym poradzi bez problemu
Tytuł: Odp: Custom'owa obudowa combo w drewnie
Wiadomość wysłana przez: Line6-Fanatic w 28 Wrz, 2011, 09:40:49
spróbowałbym, ale musiałbym zobacz wcześniejsze prace - no i jeszcze jedno,  kiedyś musiałem tłumaczyć komuś na czym polega floating baffle i poległem :)
Tytuł: Odp: Custom'owa obudowa combo w drewnie
Wiadomość wysłana przez: TripleXXX w 28 Wrz, 2011, 10:08:43
Buzzaro robi zawodowo wyglądające rzeczy, ale w drewnie jeszcze nie robił, albo nie chwali się dokonaniami na tym polu. Materiał będzie drogi, więc na "błędy pierwszego razu" chyba nie będzie miejsca.
Nie robił, ale być może robił będzie :) Kwestia czasu. Jedyny problem, to jak sam zauważyłeś koszt materiału. W naszym kraju klientów na takie mebelki raczej miał nie będę. Chociaż kto wie  :-\
Tytuł: Odp: Custom'owa obudowa combo w drewnie
Wiadomość wysłana przez: Line6-Fanatic w 28 Wrz, 2011, 11:23:19
Buzzaro - mam twój jeden sprzęt. Masz maszyny i doświadczenie, więc dałbyś radę, ale też ceny masz godne szacunku.  Pocieszam się, że spora część tego, za co płaciłem, to koszt materiału ;)

Tylko właśnie problem jest z tym drewnem. Gdzie dostać ładny kawałek deski/kawałki deski. Na Bassmana potrzeba +/- 1,2m2 (6 kawałków po 0,6x0,3m), bo baffle i tak byłby pewnie ze sklejki. Nie wiem, czy to prawda, że większość egzotyków w Polsce i tak jest z DLH a w DLH mogę poszukać towaru sam.  Kupowałem u nich kiedyś drewno do domu i byłem w magazynie, gdzie każdą deskę można nawet powąchać. Dla kogoś, kto lubi drewno to miłe doświadczenie ;)

Klonów chyba nie mają. Pytanie, jakie drzewo będzie równie jasne i równie ładne. Niby jest jeszcze jawor ptasie oczko, ale to też (chyba) egzotyk w Polsce i raczej dostępny, jako okleina.
Tytuł: Odp: Custom'owa obudowa combo w drewnie
Wiadomość wysłana przez: regecore w 28 Wrz, 2011, 14:28:01
Moze zrobić jakis kompromis w postaci wykonania kolumny ze sklejki lub drewna sosnowego czy brzozy natomiast powierzchnie potraktować fornirem z klonu promienistego na zasadzie "nakładki" taniej wyjdzie, tylko trzeba mieć prasę lub dostęp do niej.
Tytuł: Odp: Custom'owa obudowa combo w drewnie
Wiadomość wysłana przez: Line6-Fanatic w 28 Wrz, 2011, 14:45:40
Można, ale to chyba nie warte zachodu i lekkie obicie może pozbawić zabawy:

Na chwilę obecną plan maksimum - szukam takiej deski:

http://img38.imageshack.us/img38/1333/flamewood.jpg (http://img38.imageshack.us/img38/1333/flamewood.jpg)

Tytuł: Odp: Custom'owa obudowa combo w drewnie
Wiadomość wysłana przez: wrobelsparrow w 28 Wrz, 2011, 20:44:13
Cytuj
Na chwilę obecną plan maksimum - szukam takiej deski:
Dzwoń do Malinków.

Cytuj
kiedyś musiałem tłumaczyć komuś na czym polega floating baffle i poległem

Padłeś - powstań. Floating baffle znaczy tylko tyle, że przedni panel, na którym "wiszą" głośniki, jest przykręcony czterema śrubkami w narożnikach, zamiast być przytwierdzony do reszty skrzyni np. na "jaskółczy ogon". Przez to ścianka obudowy pracuje o wiele bardziej, dodając więcej "od siebie" do soundu, ale też zabierając co nieco. I już. Kuknij sobie na stare fendki choćby.
Tytuł: Odp: Custom'owa obudowa combo w drewnie
Wiadomość wysłana przez: Line6-Fanatic w 28 Wrz, 2011, 20:48:40
Spoko, wiedziałem czego chcę - ale potencjalny wykonawca nie był wstanie zrozumieć dlaczego chcę i na siłę przekonywał mnie, że "panie, tak się nie robi". Dziś to już standardowy test - jak zawodnik nie wie, o co chodzi, to znaczy, że trzeba szukać kolejnego.
Tytuł: Odp: Custom'owa obudowa combo w drewnie
Wiadomość wysłana przez: TripleXXX w 28 Wrz, 2011, 22:33:26
W jakim przedziale cenowym planujesz zamknąć tą inwestycję?

Floating baffle tak jak Wróbel napisał > patrz stare Fendery.  Z resztą nie tylko ...  ;)

Spoiler
Tytuł: Odp: Custom'owa obudowa combo w drewnie
Wiadomość wysłana przez: Line6-Fanatic w 29 Wrz, 2011, 05:28:33
>W jakim przedziale cenowym planujesz zamknąć tą inwestycję?

Nie wiem, zbieram informacje. Jest pewnie próg szaleństwa, którego nie chciałbym przekroczyć i muszę znaleźć równowagę pomiędzy tym co będzie fajne a najmniejszą linią oporu, czyli kupieniem gotowej skrzynki.

Mam dwa Bassmany RI. Pierwszy jest w całości fabryczny a drugi od gościa, który stwierdził, że Bassmany RI, to szitex nad szitexami i kupił piec tylko po to, żeby zostawić sobie skorupę i głośniki Jensena. Przechwyciłem za grosze nowy, kompletny i działający wzmak, który czeka na nowy dom. Generalnie robienie takiej obudowy (zwłaszcza w tweedzie) jest "za drogie" i stąd pomysł na to, żeby zrobić to w drewnie. No dobra, nie tylko stąd - również stąd:

http://www.mesaboogie.com/amplitudes/2004/NammJan04/NewsltrPhotos2-04/NAMMBig/Lone%20Star%20Flame%20Maple%20-%20NAMM%20-%201-15-04.jpg (http://www.mesaboogie.com/amplitudes/2004/NammJan04/NewsltrPhotos2-04/NAMMBig/Lone%20Star%20Flame%20Maple%20-%20NAMM%20-%201-15-04.jpg)


Punkty odniesienia są dwa: gotowa obudowa, którą można kupić w sklepie i cena Bassmana RI, jaką zapłaciłem w sklepie w Niemczech w wersji fabrycznej - nie mam zamiaru oszaleć i włożyć w projekt pieniędzy, których nie odzyskam, gdybym przestał lubić Bassmany.

http://www.tubeampdoctor.com/en/shop_Speakers_Cabinets_Amp_Cabinets/Amp_Cabinet_Tweed_Bassman_Style_5F6A_859 (http://www.tubeampdoctor.com/en/shop_Speakers_Cabinets_Amp_Cabinets/Amp_Cabinet_Tweed_Bassman_Style_5F6A_859)

Dzisiaj cena skrzynki nie wygląda dobrze, ale brak pośpiechu i możliwość poczekania na lepszy okres na walucie, pewnie pozwoli zbić cenę o 15-20 procent i tylko wkręcić całość do obudowy. Głośniki mam z Bassmana z lat 70, ale długo leżały na półce, więc dopuszczam wymianę na coś nowego i to też będzie wpływało na akceptację ceny końcowej.

Kolejnym punktem odniesienia jest to, żeby nie oszukiwać się i nie tracić energii a później zostać z takim koszmarkiem (taki jestem wstanie zrobić sam):

http://i238.photobucket.com/albums/ff243/Casey4s/Cab%20Construction%20in%20Walnut/ce25.jpg (http://i238.photobucket.com/albums/ff243/Casey4s/Cab%20Construction%20in%20Walnut/ce25.jpg)

Zabawa będzie droga, więc to musi być 100-procentowy strzał (na starcie drewno musi mieć gwarancję dobrego wyglądu a wykonawca nie może powiedzieć "Panie, nie wyszło"). Największą niewiadomą będzie to, jak to-to zagra w finale, ale to już ryzyko obranej ścieżki i również obecne przy zamawianiu obudowy w tweedzie.

> Buzzaro

super ta skorupka ze zdjęcia - kto wie, czy nie skończy się zamówieniem czegoś u ciebie w klasycznym wyglądzie - ten tweed, nawet lakierowany, nie jest zbyt praktyczny.