Forum Sevenstring.pl

Inne => F.A.Q. => Wątek zaczęty przez: wuj Bat w 24 Maj, 2010, 09:15:11

Tytuł: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: wuj Bat w 24 Maj, 2010, 09:15:11
Szanowni grajkowie-praktycy!

Szykując się na sezon festiwali 2011 (bo w tym oczywiście już dawno pozamiatane), bardzo często wymogiem zgłoszenia jest rider/raider techniczny zespołu. Czy macie takowy, sprawdzony w boju?

Oczywiście, można powiedzieć: fak ju, Bat, http://tinyurl.com/3xlzps9!
Ale:
- rider nie ma być stekiem pobożnych życzeń
- ma odpowiadać standardowej kapeli - wokal, 2 gity, bas i perka, a nie: klawisz, powiększona sekcja dęta i podest do stepowania.
- takowy rider nie ma na celu zmuszać ludzi do histerycznego płaczu ze śmiechu, że łzy lecą po plecach - a sam rider krąży potem po forach jako dowcip miesiąca (widziałem sam!).
- nie ma wywoływać wrażenia, że jesteśmy pieprzonymi zadufanymi dupkami! Przy okazji organizowania Rocka w Starym Kinie dostałem rider od pewnej kapeli. Czytam i szczena mi opada. Coś w stylu: po 2 butelki wody mineralnej dla każdego muzyka, garderoba o wymiarach min. 3x4m, profesjonalne nagłośnienie, niespełnienie wymagań może skutkować odwołaniem występu... Przecieram oczy, patrzę na bio kapeli: średnia wieku 17 lat, kapela powstała pół roku temu. Dostałem piany, aż napisałem do nich, oczywiście bardzo elegancko, ale coś w stylu, że: jebajcie się palanty, nawet znane kapele nie miały takich wymagań (bo w pewnym momencie była szansa na ściągnięcie gwiazdy, więc gadałem z NONEm, Lipali, itp.), a dobry koncert zależy od klasy muzyków przede wszystkim, idźcie gwiazdować gdzie indziej.
Jak znajdę ten rider, to zeskanuję, pośmiejemy się wszyscy.

Ergo, kurwa: wiecie o co chodzi i o co nie chodzi ;)
Tytuł: Odp: Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Yony w 24 Maj, 2010, 10:32:13
No mam raider, i co dalej?
Tytuł: Odp: Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: wuj Bat w 24 Maj, 2010, 10:33:55
Dawaj! ;) (jeśli spełnia ww wymogi ;))

O, tu np. polewają:
http://basoofka.net/node/14098#comment-172570
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: dom?n w 24 Maj, 2010, 12:02:21
tadam
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Crank w 24 Maj, 2010, 15:20:37
Bardzo ładny rider ;) Made Of Hate też ma podobny.
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: wuj Bat w 24 Maj, 2010, 15:54:42
Se7en - dajesz! ;)
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: lokibalboa w 24 Maj, 2010, 16:01:04
"Zespół na scenie używa niegazowanej wody mineralnej" HAHAHAHAHAHAH  :headbang: :facepalm: To zdanie mnie rozjebało. ;d

PS: Impalowy rider bardzo mi się podoba, prostota i maksimum informacji. Nie wiem tylko czemu nei zażyczyliście sobie garderoby z 60krzesłami 20 wieszaków dla jednego członka, pralki indesit i komputerów z internetem 20MB/s ! Nie szanujecie sie  ;D
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Dale Cooper w 24 Maj, 2010, 17:52:42
My mamy mniej ładny :]
http://hoaband.com/hoa/wp-content/uploads/2010/03/hoa_rider.pdf

Kiedyś Coma sobie zażyczyła żeby im też backline podesłać, to został w riderze, w sumie to chyba niepotrzebne, ale też nie przeszkadza...
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: domas w 24 Maj, 2010, 18:03:09
Znajoma, która miała się u nas zajmować kręceniem gałami zrobiła nam raider we współpracy z gościem z jednej firm nagłośnieniowych w Rzeszy, ale tak patrząc po Waszych dochodzę do wniosku, że chyba stawia za dużo wymagań ;)
http://dl.dropbox.com/u/1048285/rideranimus.doc
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Crank w 24 Maj, 2010, 22:54:10
Dobry rider!

W Progresji w Warszawie, na backstage'u jest ścianka wyklejona różnymi riderami bardzo wielu zespołów - i tych dużych, i tych małych i takich pomiędzy. W sumie, o ile dobrze pamiętam, wszystko wygląda bardzo podobnie i w zasadzie nie ma jakiś wykręconych. Najzabawniejsze są zawsze rysunki zestawów perkusyjnych (co gdyby nie ten paint :D )
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Semedi w 25 Maj, 2010, 08:43:31
No wiecie. Wasze wymagania to nic. To nie są typowe raidery techniczne, ale szacunek trzeba mieć do siebie. Dla przykładu Metallica:

http://www.thesmokinggun.com/backstagetour/metallica/metallica21.html

Resztę kapel możecie sobie przejrzeć sami :D
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: wuj Bat w 25 Maj, 2010, 10:02:35
A gdzie Tajki?!
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Semedi w 25 Maj, 2010, 10:21:13
A zapomniałem dodać. My nie mamy raideru technicznego z jednego prostego powodu: gramy tak doskonale (tu proszę o szeroki uśmiech), że nie wymyślamy klubom, organizatorom szitów w stylu: "na bębny muszą być sparowane OH Shure" itd. Zresztą takie wymagania co do raideru można stawiać będąc na pewnym poziomie nie wkurwiając przy tym kolesi od organizacji live. Oczywiście piszę to w formie żartu, nie żeby zaraz który odebrał to jako przytyk, ale rajderu nie mamy. Uzgadniamy tylko to, co chcemy na miejscu zastać jeżeli chodzi o sprzęt (rzadko wozimy swoje paki) i tyle.
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: RaiQ w 25 Maj, 2010, 10:34:51
Resztę kapel możecie sobie przejrzeć sami :D

http://www.thesmokinggun.com/backstagetour/acdc/acdc1.html
Oxygen Requirements LOL ;D

Również nigdy nie mieliśmy rideru, ale muszę przyznać, że ten podesłany przez domina mi się podoba, tzn. szczególnie sekcja "ile czego ma być w odsłuchach". To faktycznie może być przydatne i może zaoszczędzić sporo czasu przy nagłaśnianiu. Natomiast wymaganie konkretnych modeli mikrofonów do każdego talerza ;) wydaje mi się mało udanym pomysłem w polskich realiach :) Jeśli naprawdę nie możesz się obyć bez takiego mikrofonu to oznacza, że powinieneś kupić go sam i przywieźć wraz z resztą swojego sprzętu :)
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Donnie w 25 Maj, 2010, 10:51:33
Dla realizatorów, techników sceny nie ma nic bardziej irytującego niż całkowity brak ridera. Wtedy po prostu bierze się standardowy zestaw + mały zapas. Jak czegoś braknie to sorry, nikt po to nie pojedzie. Jeżeli natomiast jest rider to goście studiują te Wasze wypociny, przygotowują się, wiedzą gdzie podpyty sobie pociągnąć, jak sprawnie przepinkę zrobić, przygotowują sobie imput-listy żeby wszystko było tip-top.

Nierzadko zdarzają się też ridery ze sporą dawką humoru...ostatnio robiliśmy jakąś kapele rege w Katowicach i wśród wymagań "socjalnych" mieli: dziwki i tona koksu  :D

A co do wymagań to jest jeszcze jedna strona medalu...Panowie nie grajmy w stajniach/ nie grajmy za łaskę/ nie grajmy w miejscach gdzie ktoś może stracić zdrowie. Niech organizatorzy też wiedzą ze pewne podejście organizator->artysta musi być zachowane. Minimum warunków/minimum kultury.
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: wuj Bat w 25 Maj, 2010, 11:06:58
Z tym: szanujmy się, nie zagramy jak nie będzie tego, tamtego - to niestety można dziwaczyć, jak przebije się bańkę "podziemia" i nasza nazwa zaczyna coś znaczyć. Ale "znaczyć" to też jest różnie, bo znajomki mają teledyski, wydaną płytę z miksem na Zachodzie - a i tak to wciąż tacy lepsi amatorzy.
Jak się uprzeć na max z warunkami - to się nie zagra nigdzie, bo zawsze jest coś ;) A poza tym kluby, które dają siano gwarantowane (a nie jeszcze krzyczą po 300-500 z góry) - są jak samotne wyspy w morzu gówna i popeliny... ;)

Poza faktycznie większymi imprezami - to znacznie lepiej wspominam ludzi i właścicieli z tych najmniejszych klubów. Tam jakoś i browar jest zawsze za darmo i wszyscy się bawią ;)
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: dom?n w 25 Maj, 2010, 13:57:32
No wiecie. Wasze wymagania to nic. To nie są typowe raidery techniczne, ale szacunek trzeba mieć do siebie. Dla przykładu Metallica:

http://www.thesmokinggun.com/backstagetour/metallica/metallica21.html

Resztę kapel możecie sobie przejrzeć sami :D

BACON VERY IMPORTANT THAT BACON BE AVAILABLE AT EVERY MEAL AND DURING DAY ;D

w ogole zajebista strona, i TO JEST PRZEMISTRZOWSKIE:

http://www.thesmokinggun.com/backstagetour/foo2008rider/foo2008rider1.html


Oxygen Requirements LOL ;D

Meta tez to ma.
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Dale Cooper w 25 Maj, 2010, 15:29:58
A ja powiem tak. Jeszcze mi się kurfa nie zdarzyło, żeby ktokolwiek, kiedykolwiek przeczytał nasz rider przed imprezą ^^
Mimo, że proszą o jego wysłanie :P
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: James Dean w 25 Maj, 2010, 18:40:33
A to znacie?

Cytuj
Van Halen requested in the technical rider that a bowl of M&Ms be provided in their dressing room with the brown ones removed (failure to do so would not only mean that the band would not perform, but the venue would still have to pay the full fee[citation needed]). The objective of this wasn't due to any excesses on the part of the band, but was a method to determine how much attention to detail the crew at a local venue paid to the requests specified in the rider. Should the bowl be absent, or if brown M&Ms were present, it would give band members reason to suspect other, legitimate, technical and safety issues were also being performed poorly or were outright overlooked. David Lee Roth stated in his autobiography that this request was done as a result of faulty workmanship at a venue on an earlier tour which nearly cost the life of a member of Van Halen's road crew, as well as $85,000 damage to the venue and their own equipment

http://en.wikipedia.org/wiki/Rider_(theater)
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Frantick w 25 Maj, 2010, 20:16:07
http://www.realizator.pl/

na tej stronce jest wiele riderow polskich znanych mniej lub bardziej kapel moze posklejasz sobie cos do kupy.
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: domas w 25 Maj, 2010, 21:17:54
Natomiast wymaganie konkretnych modeli mikrofonów do każdego talerza ;)

Domyślam się, że to do mnie było - zanim przerobiliśmy trochę sami nasz raider, to było w nim jeszcze 30 punktowe oświetlenie i zatwierdzony przez zespół oświetleniowiec:D
Poza tym pod spisem Insertów jest u nas dopisek, że "Sugerowane mikrofony mogą być zastąpione przez inne o podobnym przeznaczeniu.", ajt?
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: headcharge w 26 Maj, 2010, 19:45:24
My nie dawaliśmy pobożnych życzeń co do majków, bo ostatnio się okazało, że pan akustyk miał tylko jeden gitarowy... Sami musieliśmy kombinować drugi... Wiec pisanie jaki powinni nam zapewnić, nic by nie dało :P

Nasz Rider:http://img696.imageshack.us/img696/5883/riderd.png
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: RaiQ w 26 Maj, 2010, 23:52:49
domas: nie, nie było to do Ciebie konkretnie - w większości riderów widuje się konkretne modele mikrofonów, więc to było tak ogólnie, że w polskich [amatorskich] warunkach jest to bez sensu ;P Dodanie "Sugerowane mikrofony mogą być zastąpione przez inne o podobnym przeznaczeniu." bez wątpienia rozwiązuje problem :)
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Budzan w 30 Maj, 2010, 01:48:49
widze, że sporo musicie sie nauczyc w kwesti ridera :D

zalaczam rider sekaku :D

opisu juz nie bede wrzucac, ale nie ma tam nic szczegolnego, tyle ze o to odsluchy i co oznacza jaki numerek.
mnie tam generalnie smieszy dawanie riderow, bo tez nie pamietam, zeby nawet ci co o nie najglosniej krzyczeli i sie spinali je odczytali. zawsze sa pytania ile jes tludzi w zespole, kto spiewa, co na odsluchach.

zatem, jesli oni nei podchodza do tego powazne, to czemu my mielibysmy to robic? :D
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Tolein w 30 Maj, 2010, 02:32:49
nie pamietam, zeby nawet ci co o nie najglosniej krzyczeli i sie spinali je odczytali. zawsze sa pytania ile jes tludzi w zespole, kto spiewa, co na odsluchach.

zatem, jesli oni nei podchodza do tego powazne, to czemu my mielibysmy to robic? :D
a może oni chcą was sprawdzić. upewnić się, że nie wciskacie im kitu, np. zamówicie w ridere 50 mików i 20 odsłuchów, a przyjdzie jeden koleś grać bluesa na gitarze do podkładu z mp3. albo odwrotnie...
a może oni chcą was sprawdzić, upewnić się, że jesteście trzeźwi, wiecie ilu was jest, kto gra na jakim instrumencie i co by chciał w odsłuchu...
Spoiler
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Budzan w 30 Maj, 2010, 11:16:38
ta, jak gralismy w wegorzewie, to przyjechal riverside.
pierwsze zdziwienie jak chlopaki wbili na scene z gratami, to to ze maja klawiszowca :D
druga sprawa, rozgladaja rig Grudnia, mial w pisane w riderze ze gitara gra w stereo- naglosnienie dwoma mikrofonami dla lewej i prawej strony po jednym. no i mieli po 1 majku na kazda strone.. tylko ze rozmieszczoen po dwoch przeciwległych krancach sceny.
tak samo sie zdziwili ze chlopaki wyjmuja swoj wypierdolisty zestaw perkusyjny.

sprawa sie skonczyla tak, ze wszystko ze sceny trzeba bylo rozpruc, perke gdizes zmiescic, dodatkowy zestaw naglosnienia, wykombinowac cos z klawiszowcem, no i efekt byl taki ze wszystko co bylo ustawione przed proba riverside sie popierdoliło i wszystko strzelił chuj, a riverside w gruncie rzeczy tez mial np odsluchy i naczej niz chcieli :)

wiec jak widać, rider może i musi byc dostarczony, ale na pewno nie musi byc przecyztany przez organizatora ;)
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: el-biczel w 09 Cze, 2010, 21:49:58
Chuj, jak podpisujesz umowę na sztukę, to w takiej sytuacji - teoretycznie - możesz powiedzieć, że pierdolisz i nie grasz, a kasę i tak muszą Ci zapłacić...

Ale tak jak napisałem teoretycznie...
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Vertigo w 10 Sie, 2010, 02:17:50
Sory, że trochę odsmażę ale ...

kurwa mać, jak mnie to wkurwia, że zawsze jak gdzieś przyjeżdżamy to PIERWSZE co robię (pomimo, że ZAWSZE przesyłamy rider) to mówię akustykowi wielkimi literami, powoli, wyraźnie i dwa razy  - HELLO, mamy KLAWISZOWCA - 2x DIBOX bo ma stereo. 2 x MIC dla gitary bo Stereo, Bass z lini bo ma separowane DI Out. I co? i przysłowiowy staropolski HUJ!

My się wnosimy, a akustyk szuka... diboxów ... zasilaczy ... mikrofonów... kabelków... a potem seryjne "mirek, ten mikrofon z dwójki to będzie drugi na tej paczce ok? Mirek słyszysz? drugi na paczce na dwójce... o jesteś. klawisze, diboxy gdzie są? gdzie?" a czas ucieka. Z basu wypuścili nam raz z wyjścia DI kabel do ... DIBoxa ... po czym dopiero do stołu. po huj? Nie mam pojęcia.

Na 2011 dopisuję do ridera - "bezwzględnie wymagane wcześniejsze przygotowanie sceny pod występ w wypadku sztuki ograniczonej czasem rozłożenia i poskładania gratów..."

Cholera jasna, od czego jest rider? Sam czasami staję za gałkami czy brat stoi, ale staramy się mieć wszystko od strzału przygotowane - każemy bandom przyjeżdżać wcześniej, robimy próby, zapisujemy ustawienia poszczególnych instrumentów... heh.

Swoją drogą nasz rider aktualny :

www.sklepmuzyczny.4 nt.pl/poisonwords/files/rider_poisonwords.rtf oraz
www.sklepmuzyczny.4 nt.pl/poisonwords/files/rider_poisonwords_en.rtf
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Budzan w 11 Sie, 2010, 09:31:30
mniej bys sie wkurwial jak bys tego ridera w ogole nie mial :D na jedno wychodzi
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: kristoff13 w 12 Sie, 2010, 16:32:48
pozwole sie udzielic, zdazylo mi sie pracować jako techniczny seceny, rider jest zajebiscie pomocny dla technikow i nie chodzi nawet o konkretne mikrofony ale o to ile czego jest i gdzie sa rozmieszczone, i ile razy dostawalem od szefa rider to za kazdym razem go chociaz przegladalem. A co do podchodzenia do zespolu i pytanie co maja to moze wynikac rowniez z tego ze raidery czesto nie sa aktualizowane i nie zgadzaja sie z rzeczywistoscia, ile razy sie zdazylo ze w raiderze byla np 1 gitara bas perkusja, a przyjezdzal zespol z 2 gitarami i klawiszami. Generalnie rider ma ulatwic wspolprace muzykow z akustykami, wiec moim zdaniem warto taki posiadac. Ja np zawsze sie wkurwialem jak nie mialem riderow, bo wtedy zupelnie nie wiadomo co to za zespol wchodzi na scene i co trzeba przygotowac.
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Yony w 12 Sie, 2010, 19:44:54
rozgladaja rig Grudnia, mial w pisane w riderze ze gitara gra w stereo- naglosnienie dwoma mikrofonami dla lewej i prawej strony po jednym. no i mieli po 1 majku na kazda strone.. tylko ze rozmieszczoen po dwoch przeciwległych krancach sceny.
Ja to jak gdzieś przyjeżdżamy to od razu mówię, że gra 3 gitarzystów, bo tak szybciej i prościej się dogadać...
A i tak w Hydrozagadce ostatnio zapierdalałem stereo na scenie bo z przodów to już przerosło... mimo, że ogólnie pan akustyk nad wyraz ogarnięty.
Mech też ma raider na dwóch gitarzystów. Kiedyś Pablo mi mówił, że się mimo to typ kłocił na jakiejś sztuce, bo "przecież na scenie jest czterech to na chuja mikrofon na lewą stronę?!"
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: fk w 16 Wrz, 2010, 13:01:44
Odkopuje wątek bo znalazlem link do naszego rider'a :D

Moze troche pojechalismy po bandzie, ale czasami sie zdarza ze zalozenia ridera sa w 150% spelnione...

A bywa tak ze jedyne naglosnienie to 2 kolumny i powermixer ldm'a i tez jakos nie marudzimy, aczkolwiek komfort grania bez odsluchow jest dyskusyjny. Jak to mawiaja, this is hardcore (albo metalcore ;)


http://theaesthetic.neostrada.pl/Angelreich_TechRider.pdf
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: wuj Bat w 08 Lut, 2012, 14:48:31
(http://1.asset.soup.io/asset/2917/5905_fa63_480.jpeg)

;)
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: grz_ost w 08 Lut, 2012, 15:32:20
Hah, to ja się pochwalę naszym raiderem  :lol:
http://www.itnog.pl/pliki/Rider.pdf (http://www.itnog.pl/pliki/Rider.pdf)

Ogólnie rzecz biorąc to tylko raz był brany pod uwagę przez akustyka, kiedy to podszedł do nas i spytał czy ustawiamy się tak jak na schemacie. Ot taki sens istnienia raidera. :P Co do spraw bardziej "technicznych" to wygląda to następująco (szczególnie na różnego rodzaju przeglądach):
- mamy tak w raiderze...
- jak się coś nie podoba to nie musicie grać
- aha... :-X
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Yony w 08 Lut, 2012, 23:16:32
Hehe, my ostatnio w Poznaniu tez mieliśmy rozmowę z akustykiem:

- Nic nie poradzę, musicie się zmieścić, nie nagłaśniam gitar i robię tylko stopę i werbel.
- Chyba sobie żarty robisz
- Nooo... nie.
- Acha. Wiesz, kurwa, my NAPRAWDĘ NIE MUSIMY tu grać. Ale te 100 osób, które kupiły bilety przyślę do Ciebie na rozmowę. Pasi, kurwa?!

I to mój bębniarz był taki elokwentny! A taki się miły chłopak wydawał być... :P

Jak dobrze być gwiazdom :D

Dla ilustracji, plik w załączeniu :)
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Lechu_ w 09 Lut, 2012, 13:39:37
Yony, brakuje mi w Waszym riderze słowa "rozumiecie kurwa?!?"  ;D , jak i we wszystkich zresztą.

Właśnie , "kurwa" , muszę zacząć klecić rider dla DBZ powolutku  :lambanan:
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Bjørn w 09 Lut, 2012, 18:55:59
Yony, brakuje mi w Waszym riderze słowa "rozumiecie kurwa?!?"  ;D , jak i we wszystkich zresztą.

Właśnie , "kurwa" , muszę zacząć klecić rider dla DBZ powolutku  :lambanan:

Dragon Ball Z? :D fajna nazwa na kapele :D
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Lechu_ w 10 Lut, 2012, 08:10:19
Yony, brakuje mi w Waszym riderze słowa "rozumiecie kurwa?!?"  ;D , jak i we wszystkich zresztą.

Właśnie , "kurwa" , muszę zacząć klecić rider dla DBZ powolutku  :lambanan:

Dragon Ball Z? :D fajna nazwa na kapele :D


eee, niee, Dziewczyny Bedom ZNiemiec , nie wiesz?:)
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: hawran w 21 Maj, 2012, 02:33:35
Tak sobie znalazłem przed chwilką ten temat i tez wtrącę swoje 5 groszy.
Mając w planach w zeszłym roku jakieś koncerty, też postanowiliśmy z kapelą zrobić rider.
Nie będę go nawet zamieszczał bo jest dokładnie taki jak wiele tu wrzuconych wcześniej - czyli rozkład sceny z backlainem, perkusją, mikrofonami, odsłuchami oraz spis ile mikrofonów danych firm lub odpowiedników. Do tego nasz ogromny kaprys co może świadczyć o gwiazdorstwie ale trudno - woda mineralna na scenie. Dobrze mieć czego się napić jak w ryj napierdala światło i na scenie jest 50 stopni a klub zamiast płacić jeszcze chce od nas kasy.
Jedno jest pewne - rider nie przydał się praktycznie nigdy bo akustycy głównie pytali o to ile mamy instrumentalistów i wokali. KONIEC.
Pisanie niestworzonych rzeczy w riderze i tak nie miałoby sensu bo 80% (w tym przypadku warszawskich) klubów nie spełniłoby tych wymagań.  Często nawet o byle kanciapie do zrzucenia gratów można zapomnieć nie wspominając o garderobie w której można by się przebrać. Kluby często nie są w stanie zapewnić tego minimum jakie fajnie byłoby dostać nawet jako młody, raczkujący band. Macie scenę to grajcie a jak nie to do domu dobranockę oglądać. Sad but true.
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Yony w 21 Maj, 2012, 08:45:23
Eeeeetam... :)
Ale jedna uwaga. Jak się ma już jakąś tam pozycję to niestety czasem trzeba być chujem. Ostatnio usłyszełem "że nie ma sensu robić sounchecku bo jest tu analogowy stół i i tak wszystko poprzestawiam a nie będę zapisywać 25 torów na kartce"
"Co za co w końcu bierzesz dzisiaj kasę, przypomnij mi?"

Zaktualizowany raider w załączeniu. Trudny do wyegzekwowania... :)
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: hawran w 21 Maj, 2012, 09:18:17
Trudny ale niewymyślny. W sumie oczekujecie tego co każdy zespół, który chce dobrze wypaść na scenie. Może z tą wielkością i wysokością sceny bym nie przesadzał bo jak będzie miała 28cm wys. to już moglibyście nie zagrać a to troszkę głupie :) Ale prawda jest taka że to zespół ma prawo do wybrzydzania i kręcenia nosem a nie akustyk któremu nie pasuje że kapela ma 2 gitarzystów bo on ma dziś tylko jeden mikrofon. Najgorsze jest to, że w większości stołecznych klubów żeby w ogóle zagrać trzeba zapłacić min 200 zł a i do ok. 600 dochodzi jak zliczyć akustyka, świetlika, biletera, ochronę, obsługę baru i panią Jadzie na szatni. Niestety na scenie dostajemy wielkie G. Odechciewa się grać w takich miejscach bo tłumaczenie potem że nic się nie słyszało na scenie dlatego poszło kiepsko jest żenujące. Rider dobrze mieć bo nie wiadomo kiedy może się przydać a rezolutnemu akustykowi ułatwi pracę ale nie można w nim przesadzać. Jednak myślę że pewnego minimum powinniśmy wymagać, żeby nie przyzwyczajać klubów do tego że młode kapele zagrają na gołej scenie z dostępem do prądu bo i tak nie są pro wiec po chuj im odsłuchy.
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Lechu_ w 21 Maj, 2012, 09:54:24
A to ciekawostka , wczoraj skończyłem rider DBZ. 2 czerwca będzie test wytrzymałości :)

dla ciekawych :

Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: wuj Bat w 21 Maj, 2012, 10:01:07
(http://forum.cheatengine.org/files/tl_dr_439.jpg)
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Lothar w 21 Maj, 2012, 10:08:24
A to ciekawostka , wczoraj skończyłem rider DBZ. 2 czerwca będzie test wytrzymałości :)

dla ciekawych :Ja jebie, ile tam jest tomów ;]
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Lechu_ w 21 Maj, 2012, 10:15:07
fajny ogródek nie?:) I na wszystkim nadupca :)
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Semedi w 21 Maj, 2012, 10:23:16
Mieliśmy ostatnio gości na naszym XXX leciu. Była to Armia. Najpierw przysłali rzeczony rajder :facepalm: Najebane 24 ślady na stole dla 5 muzyków. No nic myślimy, trzeba...przyjeżdża ją, zwykłe bębny ba, mniejsze od moich no i zmieścili się na 14...gadałem z technicznym to powiedział, że to na wyrost, ale najczęściej nie mają nawet 10 śladów do dyspozycji, bo kluby nie mają takiego sprzętu, a swojego stołu nie wożą. Owszem dobrze jest mieć komfort psychiczny i mieć zapewniony układ jaki się chce, ale dobry muzyk zapierdoli z samego pieca i też będzie dobrze. W całej mojej "karierze" może za 3-4 razy wysyłaliśmy rajder, ale to na większe imprezy, gdzie trzeba było szybko zmieniać kapele i było w chuj sprzętu. W małych klubach nie zawracamy sobie nawet dupy.
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Tolein w 22 Maj, 2012, 08:50:35
A to ciekawostka , wczoraj skończyłem rider DBZ. 2 czerwca będzie test wytrzymałości :)

dla ciekawych :

widać żeś po nocach robił, bo zrobione na odpierdol... : P  :-*
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: fk w 19 Gru, 2012, 16:56:14
Eeeeetam... :)
Ale jedna uwaga. Jak się ma już jakąś tam pozycję to niestety czasem trzeba być chujem. Ostatnio usłyszełem "że nie ma sensu robić sounchecku bo jest tu analogowy stół i i tak wszystko poprzestawiam a nie będę zapisywać 25 torów na kartce"
"Co za co w końcu bierzesz dzisiaj kasę, przypomnij mi?"

Zaktualizowany raider w załączeniu. Trudny do wyegzekwowania... :)

Hehe, jak to był Szczecin to zapewne byłem to ja, i podpisuje sie pod tymi slowami, z utesknieniem czekam az w rzeczonym przybytku stanie stol cyfrowy.

anyway, sa dwa scenariusze...

a.) "gwiazda" robi soundcheck, reszta gra na ich korekcji bo naprawde nie ma za bardzo czasu spisywac gałkologii ( 20 kanalow x 11 potow, + 6 bramko kompresorow) bo za chwile montuje sie nastepna kapela i trzeba dzialac dalej, podejscie troche nie fair dla supportu moim zdaniem
b.) robimy szybki linecheck przed kazda kapela, a zespoly maja jakiestam minimalne zaufanie ze wiem co robie i pod koniec pierwszego kawalka wszysto trybi...

najwyrazniej granie w otwarte karty nie poplaca
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Majk w 20 Lip, 2016, 21:23:51
Wielkie sorry za odkop, ale wydaje mi się że moje pytanie jest jakże na miejscu :)

Mam zrobić raider techniczny, niemniej jednak zdaję sobie sprawę z tego,że gramy w takich miejscach gdzie nie ma sie co spodziewać fenomenu. Nie mam pojęcia co wypisywać w gratach, bo generalnie wzmaki chcemy mieć nagłasniane standardowo SM57 czy E906, ale równie dobrze mogę je nagłośnić czymś "tańszym", co do perkusji to sytuacja wygląda tak że.. mogą być to jakiekolwiek mikrofony, a nie chuj wie jak wysoka półka. Wokal to SM58 no ale jak będą oferować w pubie tylko dajmy na to AKG P5 to nie będziemy wybrzydzać. To samo z nagłośnieniem na strone, no ma być okej, nie chce kolmn za 10k jedna, tylko coś co się sprawdzi. Gramy koncerty w małych klubikach, w Rzeszowskim Vinylu natomiast nagłaśniają nam tym co mają, właśnie sm57,e906 i zwykle nie mamy potrzeby dostarczać im raidera. No ale są miejsca w które prestiżem nie pałają, a jednak chcą od nas wiedzieć co potrzebujemy.

Bawić się w raider typu : Gitara1 : sm57,e906,inny... czy po prostu zrobić stageplan i nie wymagać cudów?
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: wuj Bat w 20 Lip, 2016, 21:36:29
Stawiam (na) dwójeczkę ;). Zdecydowanie.
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Majk w 20 Lip, 2016, 21:40:42
Popatrzyłem na dodane tutaj raidery i prawdopodobnie skleję coś z nich. Tj. nagłosnienie dopasowane do miejsca koncertu, ilość sprzętu, a jego rodzaj napiszę w stylu "preferowane mikrofony firmy XXXX". W takim razie dzięki za pomoc :D
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Orange w 25 Lip, 2016, 19:21:38
Pozdrów Shaggiego z Vinyla :P
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Yony w 23 Gru, 2016, 13:56:31
O, taki ładny wątek mi się wyświetlił.
To tera wrzucę opcję gwiazdorską :D
Raider OS (https://dl.dropboxusercontent.com/u/18490770/OS/Rider%20techniczno-pobytowy%20Obscure%20Sphinx.pdf)
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: wuj Bat w 23 Gru, 2016, 14:17:39
Próba 120 minut? Wow.
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Amal_68 w 23 Gru, 2016, 15:06:27
Próba 120 minut? Wow.

Wraz z rozstawieniem sprzętu. Legitnie wg mnie.
Angenota: My się na chałturze rozstawiamy ponad godzinę :D

Spoiler
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Yony w 23 Gru, 2016, 18:22:15
Próba 120 minut? Wow.
Tides From Nebula się próbuje 3 do 4h
My jeśli jedziemy z własnym stołem to z reguły w 120 min bez problemu, w tym load in. Jeśli gramy gdzieś, gdzie jest stół, pod który mamy zrobioną scenę, to krócej sporo. Ostatnio zrobiliśmy pełen soundcheck w 47 minut. Razem z gratami. W opcjach festiwalowych, jeżeli bęben stoi omikrofonowany na scenie wg raidera, robimy soundcheck (nie linecheck!) w 20-25 minut :D
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: mondomg w 23 Gru, 2016, 23:27:51
O, taki ładny wątek mi się wyświetlił.
To tera wrzucę opcję gwiazdorską :D
Raider OS (https://dl.dropboxusercontent.com/u/18490770/OS/Rider%20techniczno-pobytowy%20Obscure%20Sphinx.pdf)

Ach, to dlatego tak rzadko gracie w Warszawie
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: wuj Bat w 24 Gru, 2016, 00:51:30
W opcjach festiwalowych, jeżeli bęben stoi omikrofonowany na scenie wg raidera, robimy soundcheck (nie linecheck!) w 20-25 minut :D
Własnie to był mniej więcej punkt wyjścia przy obliczeniach :). Ale faktycznie: z rozstawieniem, przy zachowaniu jakiegoś minimum komfortu, to 2 godziny pyknie.
Po 4h próby to potem faktycznie jest sił tylko na wolne granie :D.
Tytuł: Odp: Rider/Raider Techniczny
Wiadomość wysłana przez: Yony w 25 Gru, 2016, 12:02:57
No Cebule czy Blindead na soundchecku grają 3-4 utwory całe (NIE WIEM PO CO, SORRY), my dwa fragmenty. Pod mocne wokale i pod spokojne, żeby ustawić ucho; resztę monitorów przeważnie mamy wgrane i tylko robimy korekcję.